0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Prawo konkurencji a regulacja sektorowa

(eBook)
0.00  (0 ocen)
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły
  • Druk: 2010

  • Seria / cykl: MONOGRAFIE

  • Autor: Marek Szydło

  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA

  • Formaty:
    PDF (Watermark)
    Watermark
    Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Zwiń szczegóły
Cena katalogowa: 93,90 zł
Najniższa cena z 30 dni: 76,06 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

84,51 zł
Dostępność:
online po opłaceniu
Dodaj do schowka

Prawo konkurencji a regulacja sektorowa

W opracowaniu poruszono problem wzajemnych relacji między obowiązującymi w sektorach sieciowych przepisami prawa konkurencji oraz regulacji sektorowej, rozważając to zagadnienie na płaszczyźnie materialnoprawnej, proceduralnej oraz instytucjonalnej. Na płaszczyźnie materialnoprawnej w pracy argumentuje się, dlaczego aksjologia prawa konkurencji powinna być przesądzająca dla interpretacji nakazów i zakazów zawartych w przepisach regulacji sektorowej. W płaszczyźnie proceduralnej praca przyjmuje dopuszczalność paralelnego stosowania prawa konkurencji i przepisów regulacji sektorowej do tych samych stanów faktycznych, proponując określone rozwiązania procesowe ułatwiające wówczas praktyczną aplikację obu grup przepisów. W płaszczyźnie instytucjonalnej praca opowiada się za utrzymaniem odrębności organów ochrony konkurencji oraz organów regulacyjnych, uwypuklając równocześnie zalety transgranicznej współpracy tych organów, i to zarówno w ramach tzw. sieci zdecentralizowanych, jak też scentralizowanych.

  • Język wydania: polski
  • ISBN: 978-83-264-4635-1
  • ISBN druku: 978-83-264-0082-7
  • EAN: 9788326400827
  • Liczba stron: 330
  • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
    Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po uprzednim opłaceniu (PayU, BLIK) na stronie Twoje konto > Biblioteka.
    Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
    Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
  • Ważne informacje techniczne
  • Minimalne wymagania sprzętowe:
    • procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
    • Pamięć operacyjna: 512MB
    • Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
    • Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
    • Mysz lub inny manipulator + klawiatura
    • Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
  • Minimalne wymagania oprogramowania:
    • System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
    • Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
    • Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
    • Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
  • Informacja o formatach plików:
    • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
    • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
    • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
    • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
  • Rodzaje zabezpieczeń plików:
    • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem.
    • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
    Więcej informacji o publikacjach elektronicznych
Wykaz najważniejszych skrótów 	  9	Przedmowa	 11	Wprowadzenie	 13	Przypisy	 19
Rozdział I. Mechanizm stosowania prawa konkurencji oraz regulacji sektorowej	 23
1. Kryteria wyróżniania konkretyzacji ex post, ex ante oraz hybrydowej	 23	2. Konkretyzacja ex post w prawie konkurencji	 27	3. Konkretyzacja ex ante w prawie konkurencji	 30	4. Konkretyzacja hybrydowa w prawie konkurencji	 33	5. Ogólne uwagi na temat konkretyzacji prawa w ramach regulacji sektorowej	 34	6. Konkretyzacja ex post w ramach regulacji sektorowej	 35	7. Konkretyzacja ex ante w ramach regulacji sektorowej	 36	8. Konkretyzacja hybrydowa w ramach regulacji sektorowej	 37	9. Pożądany zakres, w jakim w ramach prawa konkurencji oraz w ramach regulacji sektorowej powinna występować konkretyzacja ex post oraz konkretyzacja ex ante	 39	Przypisy	 47
Rozdział II. Materialna treść nakazów oraz zakazów formułowanych w prawie konkurencji oraz w regulacji sektorowej	 62
1. Uwagi wprowadzające	 62	2. Nakazy i zakazy związane z udostępnianiem sieci konkurentom	 63	2.1. Dostęp do sieci w prawie konkurencji	 63	2.2. Dostęp do sieci w ramach regulacji sektorowej	 72	2.3. Porównanie reżimu dostępu do sieci w prawie konkurencji i w regulacji sektorowej z perspektywy realizowanych wartości	 79	3. Nakazy i zakazy związane z zacieśnianiem marży (margin squeeze) 	  86	3.1. Pojęcie zacieśniania marży	 86	3.2. Zacieśnianie marży w prawie konkurencji	 89	3.3. Zacieśnianie marży w ramach regulacji sektorowej	 95	3.4. Porównanie zawartych w prawie konkurencji oraz w regulacji sektorowej zakazów i nakazów związanych z zacieśnianiem marży z perspektywy realizowanych wartości	 98	4. Nakazy i zakazy związane ze stosowaniem cen drapieżnych	 103	4.1. Pojęcie cen drapieżnych	 103	4.2. Ceny drapieżne w prawie konkurencji	 103	4.3. Ceny drapieżne w ramach regulacji sektorowej	 106	4.4. Porównanie zawartych w prawie konkurencji oraz w regulacji sektorowej zakazów i nakazów związanych ze stosowaniem cen drapieżnych z perspektywy realizowanych wartości	 108	5. Nakazy i zakazy związane z pobieraniem cen nadmiernie wygórowanych	 110	5.1. Pojęcie ceny nadmiernie wygórowanej	 110	5.2. Ceny nadmiernie wygórowane w prawie konkurencji	 111	5.3. Ceny nadmiernie wygórowane w ramach regulacji sektorowej	 112	5.4. Porównanie zawartych w prawie konkurencji oraz w regulacji sektorowej zakazów i nakazów związanych ze stosowaniem cen nadmiernie wygórowanych z perspektywy realizowanych wartości	 113	6. Nakazy i zakazy związane z eliminowaniem lub ograniczaniem pionowego zintegrowania działalności sieciowej z działalnością usługową	 114	6.1. Istota pionowej integracji przedsiębiorstw oraz formy rozdzielenia (unbundling) działalności sieciowej od działalności usługowej	 114	6.2. Eliminowanie oraz ograniczanie pionowego zintegrowania działalności sieciowej z działalnością usługową przez prawo konkurencji	 115	6.3. Eliminowanie oraz ograniczanie pionowego zintegrowania działalności sieciowej z działalnością usługową przez regulację sektorową	 118	6.4. Porównanie zawartych w prawie konkurencji oraz w regulacji sektorowej zakazów i nakazów związanych z eliminowaniem lub ograniczaniem pionowego zintegrowania działalności sieciowej z działalnością usługową z perspektywy realizowanych wartości	 118	7. Pierwszeństwo (prymat) aksjologii prawa konkurencji w sektorach sieciowych	 119	Przypisy	 124
Rozdział III. Paralelne stosowanie przepisów prawa konkurencji oraz regulacji sektorowej	 217
1. Istota paralelnego stosowania unijnego prawa konkurencji oraz przepisów regulacji sektorowej do tego samego stanu faktycznego. Zarys konstelacji, w których takie paralelne stosowanie może występować	 217	2. Paralelne stosowanie wobec antykonkurencyjnych praktyk przedsiębiorstw przepisów regulacji sektorowej przez krajowe organy regulacyjne oraz przepisów unijnego prawa konkurencji przez Komisję	 219	3. Paralelne stosowanie wobec działań regulacyjnych podejmowanych przez krajowe organy regulacyjne przepisów regulacji sektorowej oraz przepisów unijnego prawa konkurencji przez Komisję lub przez inny unijny organ regulacyjny	 225	4. Paralelne stosowanie wobec antykonkurencyjnych praktyk przedsiębiorstw przepisów regulacji sektorowej przez krajowe organy regulacyjne oraz przepisów unijnego prawa konkurencji przez krajowe organy ochrony konkurencji	 229	Przypisy	 230
Rozdział IV. Organy stosujące przepisy prawa konkurencji oraz przepisy regulacji sektorowej	 269
1. Powody przemawiające za koniecznością zachowania instytucjonalnej odrębności organów regulacyjnych od ogólnych organów ochrony konkurencji	 269	2. Powody przemawiające za koniecznością łączenia ze sobą zasad centralizacji oraz decentralizacji przy nadawaniu instytucjonalnego kształtu organom stosującym w sektorach sieciowych prawo konkurencji oraz przepisy regulacji sektorowej	 272	3. Zdecentralizowane sieci organów unijnych i krajowych	 276	4. Scentralizowane sieci organów unijnych i krajowych (agencje unijne) 	  277	Przypisy	 279
Zakończenie	 310
Wykaz wykorzystanej literatury	 317
Słowa kluczowe: monografia prawo konkurencji

Inni Klienci oglądali również

89,10 zł 99,00 zł
Do koszyka

Prawo spadkowe. Teoria. Orzecznictwo. Kazusy

Omówienie instytucji prawa spadkowego wzbogacone zostało przede wszystkim analizą orzeczeń sądów powszechnych, sądów administracyjnych oraz Sądu Najwyższego. Treści zawarte w książce zostały przedstawione w sposób, któ...
170,10 zł 189,00 zł
Do koszyka

Międzynarodowe prawo humanitarne konfliktów zbrojnych. Dokumenty

Opracowanie znacząco wykracza poza zbiór konwencji międzynarodowych, obejmując swym zakresem również historyczne i współczesne dokumenty o charakterze niewiążącym, takie jak deklaracje, rezolucje, wytyczne i zasady, przyjmowane prz...
69,30 zł 77,00 zł
Do koszyka

Finanse publiczne jednostek samorządu terytorialnego. Źródła finansowania samorządu terytorialnego we współczesnych regulacjach prawnych

Oddajemy w Państwa ręce niezwykłą książkę. Jak nigdy dotąd łączącą naukę i codzienne problemy z dziedziną tak bliską i namacalną, a zarazem tak odległą, nieprzystępną, wręcz zgubną, jaką są finanse publiczne, w ich wielu niezwykle pogmatwanych aspektac...
27,00 zł 30,00 zł
Do koszyka

25-lecie wejścia w życie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce

W monografii podjęto próbę krytycznej oceny standardu ochrony praw człowieka, określonego w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Rozważania koncentrują się na analizie literalnej treści Konwencji i praktyk jej stosowania. Autorzy ustalają, czy...
42,30 zł 47,00 zł
Do koszyka

Cel w administracji publicznej i prawie administracyjnym

Prezentowana książka stanowi znaczący wkład Autora w rozwój dyscypliny prawa, a także nauki administracji. Charakteryzuje ją oryginalność podjętej problematyki, zastosowanych metod badawczych i prezentowanych treści. Można powiedzieć, że faktycz...
76,50 zł 85,00 zł
Do koszyka

Prawa osób z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną w świetle międzynarodowych instrumentów ochrony praw człowieka

Publikacja jest jedynym na rynku opracowaniem na temat praw osób z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną, w którym kompleksowo omówiono zarówno zagadnienia prawa międzynarodowego, jak i problemy prawa krajowego (i...

Recenzje

Dodaj recenzję
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!
 
Uwaga: Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy badawcze. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.