0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Ebooki i Audiobooki

Czym są eBooki i Audiobooki?
W Księgarni Medycznej PZWL.pl znajdą Państwo szeroką ofertę specjalistycznych publikacji elektronicznych.
- Ebooki – książki do czytania, treść zapisana jest w postaci pliku komputerowego, przeznaczonego do odczytania na takich urządzeniach jak komputer, e-czytnik, tablet czy telefon komórkowy. Ebooki przypominają tradycyjne książki, ponieważ posiadają okładkę, spis treści czy akapity. Dostępne są w trzech formatach: EPUB, PDF oraz MOBI.
- Audiobooki – książki do słuchania. Możesz je kupić w postaci plików MP3 i odtwarzać w dowolnym miejscu i czasie.
- Aplikacje – różnego typu programy komputerowe np. elektroniczne słowniki, video kursy, interaktywne multibooki dostępne on-line itp. Aplikacja ma postać linku do programu exe lub innego, który należy zainstalować na urządzeniu. Może to być również link do strony www, do której można zalogować się po podaniu kodu. Aplikacje zabezpieczone są indywidualnym kluczem, który należy wpisać w odpowiednim oknie podczas instalowania programu na urządzeniu albo na stronie www, która umożliwi dostęp do programu on-line bez zapisywania go w pamięci urządzenia.

Formaty plików
- Ebooki w formacie PDF - powszechnie stosowany format pliku, stworzony przez firmę Adobe. Zachowuje pierwotny układ stron dokumentu wyjściowego, co stwarzać może pewne problemy na małych ekranach. Dlatego jest formatem polecanym do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- Ebooki w formacie EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon). Daje on możliwość dopasowania rozmiaru czcionki i innych parametrów tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika. Dzięki temu zostaje zachowany wysoki komfort czytania, a układ tekstu nie męczy wzroku.
- Ebooki w fomacie MOBI - format zapisu firmy Mobipocket. Książki w tym formacie można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np. e-czytnik, komputer, telefon komórkowy) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI. Pliki w formacie MOBI można odczytać na e-czytniku Kindle, zazwyczaj są zabezpieczane Watermarkiem.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio. Audiobooki zazwyczaj zabezpieczane są Watermarkiem.
Przed zakupem plików prosimy sprawdzić, czy są one obsługiwane przez urządzenie, na którym zamierzają Państwo odczytywać publikacje elektroniczne. W przypadku Ebooków brak możliwości odtworzenia pliku nie może być podstawą reklamacji.

Rodzaje zabezpieczeń plików
- Watermark (znak wodny) - to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną liczbę razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej liczby pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.

W jakim terminie oraz ile razy można pobrać plik?
- W ciągu 90 dni po zakupie, pliki są dostępne do pobrania "od ręki". Wystarczy kliknąć "Pobierz" na stronie Twoje konto > Biblioteka. Po upływie tego terminu, po kliknięciu "Pobierz", pojawi się prośba o chwilę cierpliwości. Niebawem pliki będą dla Państwa przygotowane do pobrania.
- Pliki zabezpieczone Watermarkiem - można otworzyć na dowolnej liczbie urządzeń, ale można je pobrać tylko 10 razy.
- Pliki niezabezpieczone - można je pobrać tylko 10 razy. Za to można swobodnie przenosić je na inne nośniki, bez obaw o koniec licencji.

Oprogramowanie i urządzenia do czytania Ebooków i Audiobooków
1. Minimalne wymagania sprzętowe:
- Procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach;
- Pamięć operacyjna: 512 MB;
- Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit;
- Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca;
- Mysz lub inny manipulator + klawiatura;
- Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s.

2. Minimalne wymagania oprogramowania:
- System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile;
- Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5;
- Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript;
- Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.

3. Urządzenia mobilne – dodatkowe oprogramowanie
a. Format pliku: MOBI
- Android: Aldiko Book Reader, AlReader, BlueFire Reader, CoolReader;
- iOS: BlueFire Reader, iBooks;
- Windows Phone: Bookviser, ePub Reader, FBReader.
b. Format pliku: PDF
- Android: Aldiko Book Reader, AlReader, BlueFire Reader, CoolReader;
- iOS: BlueFire Reader, iBooks;
- Windows Phone: Bookviser, ePub Reader, FBReader.
c. Format pliku: MP3
Większość systemów operacyjnych ma zainstalowane domyślne odtwarzacze plików MP3. Pliki MP3 powinny bezproblemowo działać po otwarciu w dowolnym z tych programów.

Aplikacje i programy komputerowe
W ofercie księgarni internetowej PZWL w dziale Ebooki znajdują się również aplikacje i programy komputerowe, dostępne na stronach bądź serwerach wydawcy. Oznacza to, że Klient kupuje nie tyle konkretny produkt czy treść w wersji cyfrowej (jak w przypadku innych Ebooków), ale dostęp do aplikacji bądź programu.
- Linki do programu EXE lub innego – po zakupie Klient ściąga plik i instaluje go na swoim urządzeniu
- Linki do strony WWW - tylko na niej jest dostęp do programu/aplikacji/multibooka.
W przypadku skomplikowanych pytań/problemów wydawca gwarantuje obsługę klienta.

Zwroty i reklamacje Ebooków
- Zwroty - prawo odstąpienia od umowy o dostarczenie treści cyfrowych nie przysługuje, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy. W przypadku treści cyfrowych dobrowolną decyzję o zachowaniu prawa do odstąpienia lub decyzję o rozpoczęciu dostarczania treści cyfrowych Klient podejmuje przed zawarciem umowy. Decyzja o zachowaniu prawa do odstąpienia pociąga za sobą dostarczenie zamówionej treści cyfrowej po upływie terminu do odstąpienia od umowy czyli 14 dni. Decyzja o zachowaniu prawa odstąpienia od umowy może być przez Klienta w każdym czasie zmieniona na decyzję o rezygnacji, ale nie odwrotnie.
- Reklamacje - Klient ma prawo do zgłoszenia reklamacji Ebooka w terminie 7 dni od dnia dostarczenie Ebooka, w szczególności w sytuacji, gdy pobrany plik ma wady techniczne uniemożliwiające odczytanie pliku na urządzeniu do tego dedykowanym, lub gdy zawartość pliku jest niezgodna z opisem. Klient może zgłosić reklamację w szczególności na piśmie lub poprzez kontakt z BOK w formie telefonicznej lub wiadomości e-mail. W celu przyspieszenia rozpatrzenia reklamacji, prosimy o podanie w zgłoszeniu reklamacyjnym krótkiego opisu przyczyn uzasadniających reklamację oraz dane kontaktowe Klienta zgłaszającego reklamację.

Ważne informacje o Ebookach
- W przypadku Ebooków możliwa jest jedynie płatność elektroniczna (PayU, BLIK).
- Plik z Ebookiem powinien być przygotowany do ściągnięcia najpóźniej w ciągu 2 godzin, licząc od chwili poprawnego opłacenia zamówienia, a z reguły czas oczekiwania wynosi 15-20 minut.
- Ebooki możesz pobrać, wchodząc w zakładkę Twoje konto > Biblioteka.

Biuro Obsługi Klienta
  • Telefon - (42) 680 44 84 (poniedziałek-piątek; 09:00-15:00)
  • Adres e-mail - wysylkowa@pzwl.pl