Patomorfologia, czyli nauka, która bada przyczyny, mechanizmy i skutki chorób. Obejmuje swoim zakresem wiele nauk medycznych podstawowych, takich jak: mikrobiologia, serologia, immunologia, anatomia i fizjologia patologiczna, patologia molekularna. Ale dotyczy też wielu innych zagadnień z różnych działów medycyny klinicznej, wchodzących w zakres patologii szczegółowej.
Naszą ofertę wydawniczą w dziedzinie patomorfologii kierujemy do specjalistów, lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego oraz do studentów medycyny. „Sekcja zwłok Podręcznik Shearera”, to najlepszy od kilkudziesięciu lat podręcznik do ćwiczeń prosektoryjnych, przeznaczony właśnie dla studentów uczelni medycznych. Wyjaśnia "krok po kroku", jak należy preparować, aby poznać anatomię człowieka. Pozwala utrwalić wiedzę, tak aby można ją było wykorzystać w dalszych etapach kształcenia w dziedzinie patologii. Książka zawiera też bardzo praktyczny opis narzędzi i technik preparowania zwłok, topograficzny układ preparowanych struktur, elementy anatomii klinicznej oraz szczegółowe opisy morfologiczne struktur anatomicznych.
Polecamy również „Patofizjologię człowieka” pod redakcją naukową Anny Badowskiej-Kozakiewicz. Książka stanowi doskonałe wprowadzenie do problemów klinicznych. Jest to nowoczesna publikacja, zgodna z aktualnym, obowiązującym na uczelniach medycznych programem nauczania. Składa się z dwóch części: patofizjologii ogólnej i narządowej. Pozycja bardzo przydatna na półce każdego patologa.
Mamy również w naszej ofercie „Atlas histopatologii”. Ten dwujęzyczny podręcznik z zakresu histopatologii został przygotowany zgodnie z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w tej dziedzinie. Zawiera kolorowe mikrofotografie zmienionych chorobowo tkanek (ułożone w kolejności alfabetycznej łacińskich nazw zmian patologicznych), przejrzyste opisy preparatów tkankowych w języku polskim i angielskim, ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich najistotniejsze cechy morfologiczne (oznaczone strzałkami i gwiazdkami) oraz skorowidz nazw preparatów oraz nazw zmian chorobowych według lokalizacji narządowej w języku polskim i angielskim. Atlas jest przeznaczony dla studentów wydziałów medycyny i lekarsko-dentystycznych uczelni medycznych, a także dla lekarzy.
Polecamy również „Podstawy patologii”, czyli pozycje wydawniczą, która wraz z „Atlasem histopatologii” stanowi niezbędną pomoc w nauce patologii (patomorfologii) dla studentów wydziałów lekarskich i lekarsko-dentystycznych. Podręcznik zawiera też niezbędne wiadomości dla studentów innych kierunków (pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, promocji zdrowia) na wydziałach nauk o zdrowiu uczelni medycznych.
„Patofizjologia. Repetytorium” to kompendium wiedzy z zakresu patofizjologii zostało przygotowane z myślą o studentach kierunków okołomedycznych. Jest zbiorem niezbędnych w procesie kształcenia treści, uwzględniających zalecenia edukacyjne określone w podstawach programowych.