0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Fizjoterapia

Polecamy

Pod patronatem Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN

Terapia zajęciowa

Fizjoterapia w dziedzinach medycyny

Ebooki


Dlaczego warto sięgnąć po publikacje PZWL z fizjoterapii?

W swojej ofercie PZWL Wydawnictwo Lekarskie posiada bogaty wybór publikacji z zakresu szeroko pojętej rehabilitacji leczniczej. Co roku wydawanych jest wiele tytułów zarówno z fizjoterapii, jak i  obszarów nauk podstawowych, takich jak anatomia, fizjologia i patofizjologia. Poradniki zawodowe oraz podręczniki z wiedzą teoretyczną i praktyczną opracowane są przez czołowych ekspertów z Polski i z zagranicy. Stanowią one niezbędną pomoc w kształceniu i doskonaleniu zawodowym rehabilitantów i fizjoterapeutów.

We współpracy z autorami reprezentującymi wiodące ośrodki akademickie w Polsce powstał szeroki wybór podręczników dla studentów kierunku fizjoterapia.  Stanowi on kompendium wiedzy opracowanej pod kątem fizjoterapii z wielu dziedzin medycyny takich jak: pediatria, ortopedia, traumatologia, kardiologia, neurologia, neurochirurgia, onkologia, medycyna paliatywna, pulmonologia otolaryngologia, ginekologia i położnictwo urologia, reumatologia oraz geriatria. Publikacje PZWL znajdują się wśród lektur zalecanych do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego Fizjoterapeutów (PESFZ). 

Z myślą o studentach terapii zajęciowej została przygotowana seria podręczników z przedmiotów kierunkowych. Pozycje te w przystępnej i syntetycznej formie prezentują możliwości i sposoby pracy z pacjentami zgodne ze standardami szkolenia i pracy terapeuty zajęciowego w Unii Europejskiej.

Konkretną i precyzyjną pomoc diagnostyczną oraz terapeutyczną stanowią doskonale opisane i zilustrowane fotografiami atlasy anatomiczne i osteopatyczne przeznaczone dla studentów oraz praktykujących specjalistów z dziedziny osteopatii, kinezyterapii, fizjoterapii, ergoterapii oraz medycyny manualnej. W ofercie PZWL znajdują się także podręczniki opisujące najnowocześniejsze metody diagnostyki funkcjonalnej i obrazowej.

Wydawane są także książki i poradniki dla osób pracujących nad sylwetką, masą mięśniową i sprawnością fizyczną, oraz chcących kontynuować zalecone przez kinezyterapeutów i rehabilitantów ćwiczenia lecznicze i usprawniające.

PZWL Wydawnictwo Lekarskie dokłada wszelkich starań, aby książki i podręczniki z fizjoterapii prezentowały najbardziej aktualną wiedzę, stanowiły dużą wartość naukową i dydaktyczną oraz były pomocne w nauce i doskonaleniu zawodowym.