0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY
Rehabilitacja, fizjoterapia

Fizjoterapia

PZWL dla fizjoterapeutów

Ortopedia i traumatologia

Polecane nowości - ortopedia i fizjoterapia

Fizjoterapia i rehabilitacja - zobacz wszystko


Fizjoterapia i rehabilitacja to dziedziny nauk medycznych, których celem jest utrzymywanie, rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowych człowieka. Specjalnie z myślą o studentach tych kierunków, a także osobach, które samodzielnie chciałyby się dokształcić w tych kierunkach, przygotowaliśmy w księgarni medycznej PZWL szeroką ofertę podręczników akademickich do fizjoterapii, fizjologii, terapii zajęciowej, anatomii człowieka oraz medycyny sportowej.

Studenci fizjoterapii oraz fizjoterapeuci odnajdą u nas nie tylko klasyczne podręczniki polecane na kierunkach medycznych, ale również liczne materiały dodatkowe, które pomogą im w utrwaleniu zdobytej już wiedzy, poznaniu nowych terapii i praktycznych wskazówek.

Szczególnie polecamy podręczniki „Fizjologia człowieka” pod redakcją Jana Górskiego oraz „Fizjoterapię kliniczną” pod redakcją Wojciecha Kasprzaka. To klasyczne monografie polecane przez wykładowców tych kierunków na polskich uniwersytetach medycznych, stanowiące doskonałe wprowadzenie do zagadnień fizjoterapii i rehabilitacji.

Bardziej szczegółowe informacje poświęcone różnym dziedzinom fizjoterapii znalazły się w serii podręczników wydawnictwa PZWL. Są wśród nich takie prace jak „Terapia zajęciowa”, „Terapia zajęciowa w geriatrii”, „Fizjoterapia w pediatrii” czy „Fizykoterapia”. Osoby zainteresowane medycyną sportową zainteresują się pracą „Kinesiotaping w sporcie” Emilii Mikołajewskiej, czyli zbiorem praktycznych informacji o tak zwanym plastrowaniu dynamicznym.

Ponadto wydawnictwo lekarskie PZWL przygotowało dwa podręczniki z myślą o fizjoterapeutach, którzy planują pracę z językiem angielskim. „English for Physiotherapy” to podręcznik do nauki języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym, który – poza bogatym materiałem gramatycznym – zawiera również szczegółowo opisane słownictwo ogólne z zakresu anatomii i fizjoterapii oraz słownictwo specjalistyczne związane z zabiegami fizjoterapeutycznymi. Pod patronatem merytorycznym Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN ukazał się zaś polsko-angielski „Słownik fizjoterapii”, dostosowany do potrzeb terapeutów praktykujących nie tylko w Polsce, ale również za granicą.