0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY
Przepisy, procedury, zarządzanie w medycynie

Prawo

Polecane podręczniki

Zdrowie publiczne - wszystkie książki


Zdrowie publiczne to prężnie rozwijający się kierunek na polskich studiach medycznych. Łączy nauki medyczne z wiedzą o zarządzaniu i administracji, przygotowuje również do pracy w branży farmaceutycznej lub medycznej.

W skład zagadnień i problemów, przed którymi stają studenci zdrowia publicznego, wchodzą promocja zdrowia, edukacja zdrowotna, praktyczna epidemiologia, aspekty prawne i etyczne pracy lekarza, a także funkcjonowanie szpitali i innych jednostek leczniczych. Dlatego w księgarni medycznej PZWL przygotowaliśmy szeroki wybór interdyscyplinarnych podręczników akademickich przeznaczonych dla studentów zdrowia publicznego. Wszystkie z nich opracowane zostały przez ekspertów z dużym doświadczeniem i dostosowane do wymagań polskiej branży medycznej oraz edukacji uniwersyteckiej.

Podstawowe podręczniki akademickie do zdrowia publicznego to „Zarys współczesnej promocji zdrowia” (Dorota Cianciara) oraz „Zdrowie publiczne wyzwaniem dla systemów zdrowia XXI wieku” (Andrzej Wojtczak). To pozycje, które w sposób zwięzły i przystępny przygotowują do pracy w polskim systemie zdrowotnym – od zarządzania placówkami sprawującymi opiekę medyczną do różnorodnych aspektów promowania zdrowia w społeczeństwie. W tej samej serii ukazała się „Epidemiologia w zdrowiu publicznym” (J. Bzdęga, A. Gębska-Kuczerowska) – wnikliwie opisująca monitorowanie zdrowia populacji, odwołując się do epidemiologii, biostatystyki i demografii.

Szersze wprowadzenie do samego zagadnienia zdrowia publicznego oferuje podręcznik „Zdrowie publiczne” (pod red. T.B. Kulik i A. Pacian). Jak zauważają autorki, zdrowie publiczne to dyscyplina wymagająca wiedzy z zakresu medycyny, ekonomii, prawa, zarządzania, jak i socjologii oraz psychologii. To przewodnik po nowoczesnej polityce zdrowotnej, profilaktyce chorób społecznych i cywilizacyjnych, promocji zdrowia i opiece medycznej nad młodzieżą szkolną, ale także wstęp do takich dziedzin jak uregulowania prawne w medycynie i aspekty etyczne pracy lekarza.

Kolejnym polecanym przez nas podręcznikiem skierowanym nie tylko do studentów zdrowia publicznego, ale wszystkich osób związanych z polską branżą medyczną jest kolejne wydanie „Edukacji zdrowotnej” Barbary Woynarowskiej. Jest to kompendium wiedzy dotyczące kształtowania kompetencji umożliwiających ludziom dbanie o zdrowie własne i społeczności, w której żyją.