0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Seksuologia sądowa Tom 4

(Twarda)

Opiniowanie w sprawach cywilnych i nieletnich

5.00  (17 ocen)
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Cena katalogowa: 149,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 122,18 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

119,20 zł
Stan magazynowy:
Duża liczba
Dostępność:
w magazynie
Dostawa i płatność
Cennik dostaw
- Zamówienia od 249 zł wysyłamy GRATIS!
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
Uwaga! Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie. Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski, jeśli wartość zamówienia przekroczy 500 zł nie oferujemy płatności przy odbiorze.

Przedpłata (Przelewy24)         do 249 zł   od 249 zł
ORLEN Paczka
9,99 zł 0 zł
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka 10,99 zł 0 zł
Pocztex 11,99 zł 0 zł
InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł  0 zł
Kurier DPD
12,49 zł 0 zł
Punkty odbioru DPD
10,99 zł 0 zł
Odbiór w Księgarni PWN
0 zł 0 złPłatność przy odbiorze         do 249 zł   od 249 zł
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka 14,99 zł 0 zł
Pocztex 15,99 zł 0 zł
Kurier DPD
16,49 zł 0 zł
Dodaj do schowka

Seksuologia sądowa Tom 4

Seksuologia sądowa zajmuje się zagadnieniami zaspokajania popędu seksualnego w sposób odbiegający od oczekiwań społecznych lub naruszających obowiązujący porządek prawny.

Jednym z zadań seksuologii sądowej jest merytoryczne przygotowanie specjalistów, którzy będą współpracować z wymiarem sprawiedliwości w charakterze biegłych. Opiniowanie sądowo-seksuologiczne jest niezbędne w wielu postępowaniach wymagających szczególnej wiedzy i doświadczenia.

W poszczególnych tomach omówiono zagadnienia medyczne, psychologiczne, socjologiczne, kryminologiczne, prawne i opiniodawcze. Czytelnicy znajdą w rozdziałach najnowsze piśmiennictwo i wyniki badań prowadzonych w wiodących ośrodkach zajmujących się zagadnieniami patologii seksualnej.

W kolejnych tomach omówiono: teorie, modele, badania, opiniowanie seksuologiczne w sprawach karnych, cywilnych i nieletnich, praktyczne aspekty opiniowania seksuologicznego, wiktymologię.

Cykl publikacji ma za zadanie dostarczenie współczesnej wiedzy z seksuologii sądowej niezbędnej biegłym seksuologom, kandydatom na biegłych oraz pracownikom organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości do rzetelnego wykonywania ich obowiązków.

Każdy biegły seksuolog musi posiadać niezbędne minimum wiedzy z obowiązujących norm procesowych i trybu postępowania cywilnego.

Tom IV składa się z siedmiu obszernych części, których tematyka jest skoncentrowana na opiniowaniu sądowo-seksuologicznym w sprawach cywilnych i nieletnich.

 • Pierwsza część omawia podstawową wiedzę z postępowania sądowego cywilnego, jego specyfiki oraz roli i zadań wyznaczanych biegłemu.
 • W rozdziale drugim przedstawiono regulacje prawne dotyczące unieważnienia małżeństwa i rozwodu oraz problematykę i charakter dowodu z opinii biegłego seksuologa w sprawie rozwodowej oraz przedstawiono samą metodykę pracy biegłego.
 • Trzeci rozdział zakreśla problematykę opiniowania sądowo-seksuologicznego w sprawach przed sądami kanonicznymi. Zjawiskiem do tej pory pomijanym w literaturze naukowej jest wydawanie opinii określanych jako seksuologiczne w postępowaniach przed sądami kościelnymi. Prawo kanoniczne oraz współczesna seksuologia i psychologia posługują się nie tylko zróżnicowaną wizją antropologiczną funkcjonowania człowieka, lecz także odmienną terminologią. Z jednej strony biegły seksuolog powinien poznać w sposób wystarczający terminologię kanoniczną, z drugiej jednak winien trzymać się zasad wyznaczanych przez nowoczesną naukę.
 • W czwartym rozdziale autorzy poruszyli zagadnienia opiniowania sądowo-seksuologicznego w sprawach odszkodowawczych oraz o zadośćuczynienie.
 • Opiniowanie sądowo-seksuologiczne w sprawach o uzgodnienie płci i korektę płci omówiono w części piątej.
 • Rozdział szósty dotyczy opiniowania sądowo-seksuologicznego w sprawach orzekania o nadzorze prewencyjnym.
 • W rozdziale siódmym omówiono zagadnienia psychologiczne opiniowania w sprawach nieletnich sprawców przestępstw seksualnych.

Seksuologia sądowa jest adresowana nie tylko do seksuologów, psychiatrów i psychologów, lecz także prawników (sędziów, prokuratorów, obrońców).

Z wielką przyjemnością sięgnęłam po kolejny – już czwarty tom – znakomitego dzieła „Seksuologia sądowa”. Tym razem Autorzy skupili się na opiniowaniu sądowo-seksuologicznym w sprawach cywilnych i nieletnich. Z opinii seksuologów korzystają nie tylko sądy karne, lecz także cywilne. Biegli seksuolodzy są powoływani w sprawach: o unieważnienie małżeństwa, rozwiązanie małżeństwa przez rozwód, z powództwa o ustalenie płci i korektę płci metrykalnej, orzekania o nadzorze prewencyjnym oraz o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Również zdarzają się sytuacje, gdy o opinię seksuologiczną zwracają sią kościelne sądy kanoniczne w sprawach o unieważnienie małżeństwa. Dodatkowo poruszono również kwestie związane z opiniowaniem osób nieletnich (w tym nieletnich sprawców przestępstw seksualnych). Tom 4 jest napisany spójnie i przejrzyście. Stanowi cenną pomoc dla wszystkich osób, które będą brać udział w opiniowaniu. Całe to monumentalne, pięciotomowe dzieło przez wiele kolejnych lat będzie podstawą kształcenia lekarzy, psychologów i prawników. Gorąco rekomenduję cykl książek wszystkim zainteresowanym seksuologią i jej prawnymi aspektami.
prof. dr hab. n. med. Dominika Dudek,
Pozycja obowiązkowa dla każdego teoretyka, jak i praktyka, który zagłębia się w seksualność człowieka, w różnych okresach jego życia […]. Aktualnie w zakresie poradnictwa seksuologicznego, obserwuje się wzmożone zainteresowanie tą tematyką, szczególnie w zakresie rozwoju psychoseksualnego nieletnich. Praktyki w zakresie podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych, czy inne aspekty funkcjonowania seksualnego wybiegające poza przyjęte normy społeczne, jak i prawne, zmuszają Nas do pogłębiania wiedzy z zakresu wiedzy prawnej, w tym przygotowania się w zakresie kompletowania dokumentacji medycznej, która może być kluczowa w zakresie podjętych działań prawnych dla pacjenta, jak i specjalisty prowadzącego. Co stanowi dla Nas praktyków, kluczowy aspekt posiadania niezbędnego minimum wiedzy z za­kresu obowiązujących norm procesowych i trybu postępowania cywilnego. Pozycja ta jest szczególnie interesująca, ze względu na poruszane aspekty dotyczące postępowań toczących się przed sądami kanonicznymi, co z punkty opieki ginekologiczno-położniczej pacjentki stanowi istotne wyzwanie dla lekarza prowadzącego […]. Dodatkowo pozycja ta wydaje się szczególnie interesująca dla ginekologów, zajmujących się nową, prężnie rozwijającą specjalizacją z zakresu ginekologii dziecięcej i dziewczęcej.  Dziewczynki i młode kobiety jako pacjentki stanowią̨ wyzwanie kliniczne, jak i prawne w zakresie odszkodowań czy aspektów dotyczących ich dobrostanu psychicznego w tym potencjalnych czynników predysponujących do wystąpienia zaburzeń seksualnych w późniejszym okresie życia. Również pozycja ta jest obowiązkowa dla specjalistów zajmujących się dysforią/niezgodnością płciową nieletnich, szczególnie w zakresie diagnostyki, medycznej afirmacji płci oraz w  sprawach dotyczących ustalenia płci w trybie art. 189 k.p.c. Pozycja ta, oparta jest na rzetelnych i najnowszych faktach medycznych, poparta wieloletnią praktyką zawodową poszczególnych autorów rozdziałów. W związku z powyższym, pozycja ta prezentuje się interesująco i oprócz waloru naukowego ma znaczący walor praktyczny dla szerokiego grona specjalistów.
prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta,
 • Kategorie:
  1. Medycyna »
  2. Seksuologia
  1. Prawo
 • Redakcja: Andrzej Depko, Aleksandra Krasowska
 • Język wydania: polski
 • ISBN: 9788301233945
 • EAN: 9788301233945
 • Liczba stron: 350
 • Wymiary: 15.0x23.5cm
 • Waga: 0.68kg
 • Data premiery: 27.02.2024
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.

Andrzej Depko

dr n. med. Andrzej Depko – neurolog, specjalista seksuolog, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej (PTMS), członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (PTS), superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, certyfikowany seksuolog sądowy. Kierownik Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie zajmującej się leczeniem zaburzeń seksualnych kobiet i mężczyzn oraz pacjentów transseksualnych, a także diagnostyką i terapią osób skazanych za przestępstwa seksualne. Kierownik studiów podyplomowych „Seksuologia kliniczna” prowadzonych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładowca na studiach podyplomowych „Seksuologia kliniczna” Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Katowicach i Sopocie. Wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń seksualnych kobiet i mężczyzn oraz zajmuje opiniowaniem sądowo-seksuologicznym. Od wielu lat szkoli w tej dziedzinie lekarzy i psychologów na warsztatach oraz wykładając na licznych sympozjach, konferencjach i kongresach. Autor licznych publikacji i książek dotyczących sfery seksualności człowieka. Członek Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej (ESSM) i Światowego Towarzystwa Medycyny Seksualnej (ISSM).

Aleksandra Krasowska

dr n. med. Aleksandra Krasowska – lekarka, specjalistka psychiatrii i seksuologii. Pracowniczka Katedry i Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kieruje Poradnią Leczenia Nerwic Centrum Psychoterapii Szpitala Nowowiejskiego, gdzie pracuje z pacjentami cierpiącymi m.in. z powodu zaburzeń lękowych i osobowości. Konsultuje pacjentów w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia oraz prowadzi prywatną praktykę lekarską. Wydaje opinie psychiatryczne i seksuologiczne na potrzeby wymiaru sprawiedliwości. Wchodzi w skład zespołów specjalistycznych psychologiczno-seksuologiczno-psychiatrycznych, opiniujących w sprawach o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. W ramach działalności naukowej prowadzi badania z zakresu seksualności człowieka, zachowań ryzykownych i agresywnych, ze szczególnym uwzględnieniem ich neurobiologicznych uwarunkowań. Autorka i współautorka artykułów naukowych, rozdziałów w książkach specjalistycznych oraz o charakterze popularnonaukowym, a także doniesień oryginalnych prezentowanych w kraju i zagranicą. Członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członkini Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

Inni Klienci oglądali również

37,28 zł 46,20 zł
Do koszyka

Nietekstualne elementy w uzasadnieniach sądowych

Po pierwsze z dużym prawdopodobieństwem praktyka wykorzystywania nietekstualiów w uzasadnieniach sądowych będzie się stawać w przyszłości coraz powszechniejsza. Niewykluczone, że przyczyni się do tego publikacja niniejszej monografii – wyd...
295,20 zł 369,00 zł
Do koszyka

Medycyna sądowa Tom 2

Drugi tom podręcznika „Medycyna sądowa. Diagnostyka sądowa” obejmuje tematy szeroko rozumianej diagnostyki sądowej (toksykologicznej, genetycznej, obrazowej), czyli wykorzystania ró...
199,59 zł 239,00 zł
Do koszyka

Ekspertyza sądowa

W książce omówiono różne rodzaje ekspertyz sądowych, m.in. antropologiczną, daktyloskopijną, toksykologiczną, alkohologiczną, genetyczną, entomologiczną, fizykochemiczną, mechanoskopijną, traseologiczną, biomechaniczną, śladów krwa...
59,45 zł 65,00 zł
Do koszyka

Kodeks cywilny Kodeks postępowania cywilnego Kodeks rodzinny i opiekuńczy Prawo prywatne międzynarodowe Koszty sądowe w sprawach cywilnych Prawo o aktach stanu cywilnego Księgi wieczyste i hipoteka Kodeks spółek handlowych

Oddawany do rąk Czytelników zbiór przepisów obejmuje: 8 ustaw w jednym zbiorzeK.C. K.P.C., K.R.O., P.P.M., K.S.C., A.S.C., K.W.H., K.S.H.Uwzględnia zmiany wchodzące w życie w maju 2012 roku.K.C. ...
149,48 zł 179,00 zł
Do koszyka

Czynności komornika sądowego w postępowaniu egzekucyjnym

W publikacji omówiono podstawowe zasady działania i czynności komornika sądowego, zarówno o charakterze egzekucyjnym, jak i nieegzekucyjnym. Analizie poddano formy, za pomocą których dokonywane są czynności komornika sądowego, m.in...
262,16 zł
Do koszyka

Odontologia sądowa

W całej historii kryminalistyka stomatologiczna odgrywała istotną rolę. Jako lekarze stomatolodzy możemy nadal odgrywać kluczową rolę, prowadząc wysokiej jakości dokumentację każdego pacjenta. Odbywa się to poprzez prowadzenie dokumentacji w sposób czy...

Recenzje

Dodaj recenzję
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!