0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Instrumentarium i techniki zabiegów w kardiochirurgii

(Miękka)
4.30  (4 oceny)
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Cena katalogowa: 119,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 97,58 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

110,67 zł
Stan magazynowy:
Duża liczba
Dostępność:
w magazynie
Dostawa i płatność
Cennik dostaw
- Zamówienia od 299 zł wysyłamy GRATIS!
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
Uwaga! Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie. Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski, jeśli wartość zamówienia przekroczy 500 zł nie oferujemy płatności przy odbiorze.

Przedpłata (Przelewy24)         do 299 zł   od 299 zł
ORLEN Paczka
9,99 zł 0 zł
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka 10,99 zł 0 zł
Pocztex 11,99 zł 0 zł
InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł  0 zł
Kurier DPD
12,49 zł 0 zł
Punkty odbioru DPD
10,99 zł 0 zł
Odbiór w Księgarni PWN
0 zł 0 złPłatność przy odbiorze         do 299 zł   od 299 zł
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka 14,99 zł 0 zł
Pocztex 15,99 zł 0 zł
Kurier DPD
16,49 zł 0 zł
Dodaj do schowka

Instrumentarium i techniki zabiegów w kardiochirurgii

Kolejna książka z serii Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych. Została przygotowana przez zespół wybitnych specjalistów w tej dziedzinie w Polsce.

W książce omówiono najważniejsze i najczęściej wykonywane operacje na bloku kardiochirurgicznym, zarówno dostępne metodami otwartymi, jak i metodą małoinwazyjną. Uwzględniono również opisy poszczególnych procedur operacyjnych, rozpoczynając od przygotowania sprzętu i sali operacyjnej, poprzez wybór rodzaju znieczulenia, a kończąc na szczegółowych opisach etapów operacji.

Ogromnym atutem opracowania jest materiał ilustracyjny, w tym opisy instrumentariów stosowanych podczas zabiegów.

Mamy nadzieję, że publikacja Instrumentarium i techniki zabiegów w kardiochirurgii” dzięki zwięzłej treści i niewielkiej objętości będzie codziennym towarzyszem w życiu zawodowym pielęgniarek operacyjnych i młodych adeptów chirurgii.

Dotychczas w serii ukazały się:

 1. Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych w transplantologii
 2. Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgii małoinwazyjnej jamy brzusznej
 3. Instrumentarium i techniki zabiegów w traumatologii i ortopedii
 4. Instrumentarium i techniki zabiegów w ginekologii operacyjnej
 5. Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii robotowej
 6. Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii naczyniowej

 • Kategorie:
  1. Pielęgniarstwo
 • Język wydania: polski
 • EAN: 9788301228422
 • Liczba stron: 358
 • Wymiary: 16.5x23.5cm
 • Data premiery: 10.04.2023
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Kurier DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • Punkty odbioru DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • ORLEN Paczka - dostawa 1 dzień roboczy
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Pocztex (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.

Sabina Dyszy

Mgr piel., specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego oraz specjalista ds. epidemiologii Sabina Dyszy –  pracowała jako pielęgniarka operacyjna w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu w latach 2013–2020. Obecnie pielęgniarka operacyjna na bloku operacyjnym neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Zdrowia Publicznego – studiów podyplomowych ,,Zarządzanie w Ochronie Zdrowia”. Członek Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek.

Tłumacz polskiego języka migowego na poziomie A1/A2 oraz A2/B1. Autorka i współautorka publikacji w czasopismach naukowych oraz wystąpień na konferencjach naukowych. W latach 2018–2021 prowadziła zajęcia dydaktyczne ze studentami pielęgniarstwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Marta Kotomska

Mgr piel., specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego Marta Kotomska –  wykładowca w Zakładzie Podstaw Pielęgniarstwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pielęgniarka operacyjna w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. Aktywny członek zespołu pielęgniarek operacyjnych uczestniczących w pełnym zakresie procedur chirurgicznych i transplantacyjnych, doktorantka Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, opiekun grup studenckich WUM, współopiekun Pielęgniarskiego Koła Naukowego SKN BeLivers przy Zakładzie Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Leczenia Pozaustrojowego Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, kierownik specjalizacji pielęgniarstwa operacyjnego organizowanego przez Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych. Wykładowca w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, współtwórczyni procedur i standardów transplantacyjnych i opieki nad chorym na bloku operacyjnym.

Autorka i współautorka prac i plakatów przedstawianych na sympozjach naukowych, zjazdach transplantacyjnych, hepatologicznych i konferencjach naukowych. Współautorka książki pt. „Pielęgniarstwo transplantacyjne”, „Encyklopedii starzenia się, starości i niepełnosprawności”. Prowadzi stronę internetową dla studentów pielęgniarstwa „SKN BeLivers Blok Operacyjny, Chirurgia, Transplantologia dla studentów”, a także fanpage „Zdaniem Pielęgniarki” i „Specjalizacja Pielęgniarstwo Operacyjne”.

Tomasz Hrapkowicz

Dr hab. n. med. Tomasz Hrapkowicz – specjalista w zakresie kardiochirurgii i transplantologii klinicznej. Kierownik Katedry i Kliniki Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz koordynator Oddziału Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Konsultant wojewódzki w zakresie kardiochirurgii w województwie śląskim. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, w czasie których prezentował prace z zakresu kardiochirurgii i transplantacji serca.

Autor i współautor ponad 150 publikacji i doniesień zjazdowych. Opiekun studenckiego koła naukowego z zakresu kardiochirurgii dorosłych. Prowadzi szkolenia lekarzy z kraju i zagranicy w zakresie kardiochirurgii, w tym w szczególności technik małoinwazyjnych w kardiochirurgii. Recenzent medycznych czasopism naukowych, członek Europejskiego Towarzystwa Kardiotorakochirurgów, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Kardiotorakochirurgów oraz Klubu Kardiochirurgów Polskich. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania w służbie zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Marcin Maruszewski

Dr n. med. Marcin Maruszewski – specjalista kardiochirurg, wykładowca Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Wydziału Lekarskiego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Pracował w kilku renomowanych zagranicznych ośrodkach klinicznych, tj. Medizinische Universitat w Innsbrucku, Royal Brompton & Harefield NHS Trust oraz Stanford University.

W latach 2002–2017 asystent w Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiochirurgii, Chirurgii Naczyniowej, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Obecnie pracuje na Oddziale Transplantacji Płuc Kliniki Kardiochirurgii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Leadership Academy for Poland (rocznik 2019) oraz Akademii WSB i EY Academy of Business.

Laureat nagrody naukowej im. Prof. Zbigniewa Religi za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bioinżynierii.

Członek Rady Naukowej PZU Zdrowie S.A. oraz Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Fundacji Nauki Polskiej, Agencji Badań Medycznych, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (Innovation Coach), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Narodowego Funduszu Badawczego Ukrainy, Urzędu ds. Nauki i Technologii Malty, Operational Programme Johannes Amos Comenius Republiki Czeskiej, Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych Unii Europejskiej, Innowacji (EISMEA) oraz Europejskiej Agencji Leków (EMA) w zakresie urządzeń i technologii medycznych.

Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych m.in. w Regenerative Medicine, Biomaterials, Journal of Heart and Lung Transplantation, Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery oraz The Lancet, a także kilkunastu rozdziałów w podręcznikach i wydawnictwach naukowych.

Współorganizator i prowadzący kursy dla lekarzy w trakcie specjalizacji z kardiochirurgii, dla pielęgniarek w trakcie specjalizacji z kardiologii, zajęć dydaktycznych z zakresu kardiochirurgii i transplantologii dla studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Ratownictwa Medycznego oraz szkolenia podyplomowego koordynatorów transplantacyjnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Seria

 • Seria Instrumentarium i techniki zabiegów

  Cykl nowoczesnych publikacji przybliżających aktualne standardy i procedury zabiegów z zakresu chirurgii.

  Inni Klienci oglądali również

  32,29 zł 39,90 zł
  Do koszyka

  Encyklopedia technik bazowych Jiu-Jitsu Tom 1

  „Encyklopedia technik bazowych Jiu-Jitsu” jest efektem kilkudziesięciu lat zgłębiania tajników Jiu-Jitsu przez Mistrza Pawła Nerć 10 Dan. Jest to kompendium wiedzy dla adeptów i mistrzów starojapońskiej sztuki walki wrę...
  32,29 zł 39,90 zł
  Do koszyka

  Encyklopedia technik bazowych Jiu-Jitsu. Tom 2

  „Encyklopedia technik bazowych Jiu-Jitsu” jest efektem kilkudziesięciu lat zgłębiania tajników Jiu-Jitsu przez Mistrza Pawła Nerć 10 Dan. Jest to kompendium wiedzy dla adeptów i mistrzów starojapońskiej sztuki walki wrę...
  75,40 zł
  Do koszyka

  Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych. Kwalifikacja MOT.06 Podręcznik do nauki zawodu technik pojazdów samochodowych Część 2

  Podręcznik koncentruje się na organizacji pracy w serwisie samochodowym. Omawia szczegółowo różne stanowiska naprawcze oraz specjalistyczne wyposażenie warsztatów. Przedstawia zasadę kontroli obsługi i jakości naprawy wykonanych us...
  374,07 zł
  Do koszyka

  Niefarmakologiczne techniki zarządzania zachowaniami u dzieci

  Wykonywanie bezbolesnych zabiegów dla dziecka jest jednym z kluczowych czynników w tworzeniu dobrego raportu. W tym celu zastosowanie środków farmakologicznych sprawiło, że leczenie stomatologiczne jest w dużym stopniu akceptowalne. Zabiegi te mogą być...
  43,61 zł 49,00 zł
  Do koszyka

  Echokardiografia Techniki tradycyjne i nowoczesne

  Ultrasonografia kardiologiczna, zwana echokardiografią, zajmuje dzisiaj czołowe miejsce w diagnostyce kardiologicznej. Za pomocą tej techniki można zwizualizować w czasie rzeczywistym struktury serca w cyklu sercowym.Do codziennej praktyki został...
  40,50 zł
  Do koszyka

  Testy i zadania praktyczne Egzamin zawodowy Cukiernik Technik technologii żywności Kwalifikacja T.4

  Publikacja przygotowuje do egzaminu w zakresie kwalifikacji T.4 (Produkcja wyrobów cukierniczych). Zawiera pięć zestawów egzaminacyjnych. W każdym z nich znajduje się test, obejmujący 40 zadań jednokrotnego wyboru, i jedno zadanie praktyc...

  Recenzje

  Dodaj recenzję
  Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!