Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgii małoinwazyjnej jamy brzusznej
Nowoczesna publikacja przybliżająca aktualne standardy i procedury postępowania z zakresu specjalistycznych małoinwazyjnych zabiegów operacyjnych w chirurgii ogólnej. Przygotowana została przez zespół doświadczonych pielęgniarek operacyjnych i biegłych w swoich dziedzinach chirurgów z różnych ośrodków w Polsce. W książce przedstawiono najważniejsze i najczęstsze rodzaje operacji wykonywane techniką laparoskopową w chirurgii przewodu pokarmowego, trzustki, wątroby, śledziony i przepuklin brzusznych. Szczegółowo omówiono: -stosowany sprzęt i instrumentarium, -sposoby ułożenia pacjenta na stole operacyjnym, -opiekę anestezjologiczną i techniki znieczulenia, -podstawowe techniki operacyjne, z dokładnym przedstawieniem poszczególnych etapów zabiegów, -aspekty pracy personelu pielęgniarskiego na bloku operacyjnym. Mamy nadzieję, że ten doskonały przewodnik będzie codziennym towarzyszem w życiu zawodowym instrumentariuszek i młodych adeptów chirurgii małoinwazyjnej.
Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po uprzednim opłaceniu (PayU, BLIK) na stronie Twoje konto > Biblioteka.
Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
Ważne informacje techniczne
Minimalne wymagania sprzętowe:
procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
Pamięć operacyjna: 512MB
Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
Mysz lub inny manipulator + klawiatura
Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
Minimalne wymagania oprogramowania:
System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
Informacja o formatach plików:
PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:
Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem.
Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Magister pielęgniarstwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, pielęgniarka operacyjna w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM, pielęgniarka operacyjna w Specjalistycznym Szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie, aktywny członek zespołu pielęgniarek operacyjnych uczestniczących w pełnym zakresie procedur chirurgicznych i transplantacyjnych, doktorantka Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, opiekun grup studenckich WUM, członek Komisji Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych na egzaminie państwowym w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego współtwórczyni procedur i standardów transplantacyjnych i opieki nad chorym na bloku operacyjnym.
Autorka i współautorka prac i plakatów przedstawianych na Sympozjach Naukowych, Zjazdach Transplantacyjnych, Hepatologicznych i Konferencjach Naukowych. Redaktor naukowy i współautorka książki pt. ,,Instrumentarium i przebieg wybranych zabiegów w chirurgii jamy brzusznej”, redaktor naukowy i współautorka książki pt. „Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgii małoinwazyjnej jamy brzusznej”, współautorka książki pt. „Pielęgniarstwo transplantacyjne”, „Encyklopedii starzenia się, starości i niepełnosprawności”, autorka publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych.
Marta Kotomska
Mgr piel., specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego Marta Kotomska – wykładowca w Zakładzie Podstaw Pielęgniarstwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pielęgniarka operacyjna w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. Aktywny członek zespołu pielęgniarek operacyjnych uczestniczących w pełnym zakresie procedur chirurgicznych i transplantacyjnych, doktorantka Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, opiekun grup studenckich WUM, współopiekun Pielęgniarskiego Koła Naukowego SKN BeLivers przy Zakładzie Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Leczenia Pozaustrojowego Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, kierownik specjalizacji pielęgniarstwa operacyjnego organizowanego przez Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych. Wykładowca w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, współtwórczyni procedur i standardów transplantacyjnych i opieki nad chorym na bloku operacyjnym.
Autorka i współautorka prac i plakatów przedstawianych na sympozjach naukowych, zjazdach transplantacyjnych, hepatologicznych i konferencjach naukowych. Współautorka książki pt. „Pielęgniarstwo transplantacyjne”, „Encyklopedii starzenia się, starości i niepełnosprawności”. Prowadzi stronę internetową dla studentów pielęgniarstwa „SKN BeLivers Blok Operacyjny, Chirurgia, Transplantologia dla studentów”, a także fanpage „Zdaniem Pielęgniarki” i „Specjalizacja Pielęgniarstwo Operacyjne”.
Roman Danielewicz
Profesor dr hab. n. med., specjalista chirurgii ogólnej, transplantologii klinicznej i zdrowia publicznego. Zatrudniony w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Zakładzie Pielęgniarstwa Chirurgicznego, Transplantacyjnego i Leczenia Pozaustrojowego, Wydział Nauki o Zdrowiu WUM.
Odbył staże zagraniczne w USA (University of Wisconsin Madison), Wielkiej Brytanii (staż The Royal College of Surgeons of England), Wiedniu (Akademischer Krankenhaus of Stadt Vien). W latach 2002-2011 Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Zdrowia. W latach 2011-2016 Dyrektor Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do spraw Transplantacji Poltransplant.
Główny obszar zainteresowań klinicznych i naukowych to chirurgia ogólna i transplantologia kliniczna.
Autor i współautor ponad 55 oryginalnych publikacji naukowych w polskich i międzynarodowych czasopismach, ponad 75 doniesień zjazdowych. Członek redakcji Annals of Transplantation. Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego (Członek Zarządu, Prezes Elekt na lata 2019-2021), Europejskiego Towarzystwa Przeszczepiania Narządów (ESOT), Światowego Towarzystwa Transplantacyjnego (TTS), Międzynarodowego Towarzystwa Przeszczepiania Wątroby (ILTS), Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego, Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej. Członek Krajowej Rady Transplantacyjnej (2014-2018, 2018-2023); w KRT pełni funkcję przewodniczącego Komisji Etycznej.
Nowa medycyna bez tabletek już dostępnaCzy wciąż narzekasz na swoje samopoczucie? Bolą cię mięśnie czy stawy, a może nadmiar myśli nie pozwala Ci się skupić na pracy? Przeczytaj tę książkę, a dowiesz się jak możesz odzyskać swoje zdro...
To pierwsza z trzech książek z serii prezentującej z jednej strony metody stosowane w dawnym budownictwie, z drugiej współczesną wiedzę konserwatorską. Jest efektem wieloletniej działalności naukowo-badawczej i doświadczenia zawodowego Profesor...
Dzięki jasnym wskazówkom zawartym w tym praktycznym poradniku poznasz podstawowe techniki rysowania martwej natury i szybko nauczysz się właściwie dobierać proporcje, wykorzystywać bryły podstawowe, odpowiednią perspektywę, światło i cień. Autor...
Rozdziały 1-2 z publikacji pt. "Java. Uniwersalne techniki programowania", redakcja naukowa: Krzysztof Barteczko. Rozdział 1. KlasyRozdział 2. Ponowne wykorzystanie klas. Książka przedstawia sposoby i techniki programowania ...
Technika wysokich napięć jest dziedziną prac badawczych odgrywających zasadniczą rolę we wszystkich działach elektrotechniki: w wytwarzaniu, przesyłaniu i rozdziale energii elektrycznej. Podręcznik w części teoretycznej zawiera zbiór zagadnień z...
Monografia stanowi efekt współpracy zespołu wybitnych profesjonalistów, którzy zajęli się wykorzystaniem nowych koncepcji dotyczących roli analizy ruchów gałek ocznych w ocenie funkcjonowania percepcyjnego oraz aktywności po...
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy badawcze. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.