• Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Newsletter
 • Pomoc
 • Kontakt
0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii robotowej (Miękka)

0.00  (0 ocen)
 Sprawdź recenzje
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
79,00 zł
64,78 zł
Cena zawiera podatek VAT.
Oszczędzasz 14,22 zł
Stan magazynowy:
Duża ilość
Wysyłka:
48h
Dostawa
Produkt posiadamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze.
Uwaga! Całkowity czas oczekiwania na zamówienie = czas wysyłki podany na stronie każdego produktu + dostawa przez przewoźnika.
Podane terminy dotyczą dni roboczych (poniedziałek-piątek, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
Cennik dostaw
Cennik dostaw
Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski.
Dla zamówień od 250 zł oferujemy dostawę GRATIS!
Jeśli wartość zamówienia przekroczy 500 zł oferujemy wyłącznie płatność elektroniczną.
Zamówienia z min. jedną publikacją PZWL wysyłamy taniej.

Płatność elektroniczna Dla zamówień
z tytułem PZWL
ORLEN Paczka
7,50 zł 6,50 zł
Poczta Polska - odbiór w punkcie 8,50 zł 7,50 zł
Kurier Poczta Polska 11,50 zł 10,50 zł
InPost Paczkomaty 24/7
12,50 zł 11,50 zł
Kurier 13,50 zł 12,50 złPłatność przy odbiorze Dla zamówień
z tytułem PZWL
Poczta Polska - odbiór w punkcie 11,50 zł 10,50 zł
Kurier Poczta Polska 14,50 zł 13,50 zł
Kurier 16,50 zł 15,50 zł
Dodaj do schowka

Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii robotowej

Kolejna książka z serii Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych. Publikacja poświęcona jest robotyce – jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin chirurgii. Przygotowana została przez zespół specjalistów z największym doświadczeniem w zakresie operacji robotowych w Polsce.

Autorzy przedstawili opisy poszczególnych procedur operacyjnych z dziedziny chirurgii, urologii i ginekologii, poczynając od przygotowania sprzętu i sali operacyjnej, rodzaju znieczulenia, a kończąc na szczegółowych opisach etapów operacji.

Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny, w tym opisy instrumentariów stosowanych podczas zabiegów.

Mamy nadzieję, że ten praktyczny przewodnik będzie doskonałym źródłem wiedzy dla pielęgniarek operacyjnych pracujących lub planujących podjąć pracę na blokach operacyjnych, na których wykonywane są operacje z użyciem systemu chirurgicznego da Vinci. Publikacja powinna również zainteresować chirurgów rozpoczynających pracę z robotem chirurgicznym.

Dotychczas w serii ukazały się:

 1. Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych w transplantologii
 2. Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgii małoinwazyjnej jamy brzusznej
 3. Instrumentarium i techniki zabiegów w traumatologii i ortopedii
 4. Instrumentarium i techniki zabiegów w ginekologii operacyjnej

 • Kategorie:
  1. Medycyna »
  2. Chirurgia
  1. Pielęgniarstwo
 • Redakcja: Izabela Szwed, Aldona Michalak, Marek Zawadzki, Wojciech Witkiewicz
 • Język wydania: polski
 • EAN: 9788320063820
 • Liczba stron: 205
 • Wymiary: 16.5x23.5cm
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa do 3 dni robocze
  • InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier - dostawa do 2 dni roboczych
  • Poczta Polska (kurier pocztowy oraz odbiór osobisty w Punktach Poczta, Żabka, Orlen, Ruch) - dostawa do 2 dni roboczych
  • ORLEN Paczka - dostawa do 2 dni roboczych
  Ważne informacje o wysyłce:
  • Nie wysyłamy paczek poza granice Polski.
  • Dostawa do części Paczkomatów InPost oraz opcja odbioru osobistego w księgarniach PWN jest realizowana po uprzednim opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem.
  • Całkowity czas oczekiwania na paczkę = termin wysyłki + dostawa wybranym przewoźnikiem.
  • Podane terminy dotyczą wyłącznie dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).

Izabela Szwed

Izabela Szwed – magister położnictwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego, absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku Organizacja i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Położna operacyjna w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Operacyjnego przy DOIPiP we Wrocławiu, skarbnik Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek, członek Karkonoskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek.

Kierownik i wykładowca szkoleń specjalizacyjnych, kursów kwalifikacyjnych dla pielęgniarek/położnych operacyjnych, wykładowca w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku. Organizatorka konferencji Naukowo-Szkoleniowych dla pielęgniarek operacyjnych.

Autorka i współautorka prac i plakatów przedstawionych na kongresach, konferencjach i sympozjach naukowych. Współautorka książki pt. ,,Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgii małoinwazyjnej jamy brzusznej”.

Aldona Michalak

Aldona Michalak - magister pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, pielęgniarka operacyjna w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM, pielęgniarka operacyjna w Specjalistycznym Szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie, aktywny członek zespołu pielęgniarek operacyjnych uczestniczących w pełnym zakresie procedur chirurgicznych i transplantacyjnych, doktorantka Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, opiekun grup studenckich WUM, członek Komisji Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych na egzaminie państwowym w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, współtwórczyni procedur i standardów transplantacyjnych i opieki nad chorym na bloku operacyjnym.

Autorka i współautorka prac i plakatów przedstawionych na sympozjach naukowych, zjazdach transplantacyjnych, hepatologicznych i konferencjach naukowych. Redaktor naukowy i współautorka książki pt. ,,Instrumentarium i przebieg wybranych zabiegów w chirurgii jamy brzusznej”, redaktor naukowy i współautorka książki pt. „Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgii małoinwazyjnej jamy brzusznej”, redaktor naukowy i współautorka książki pt. ,,Instrumentarium i przebieg wybranych zabiegów w ginekologii operacyjnej”, współautorka książki pt. „Pielęgniarstwo transplantacyjne”, „Encyklopedia starzenia się, starości i niepełnosprawności”, autorka publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych.

Marek Zawadzki

Marek Zawadzki – dr hab. n. med., specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Koordynator Centrum Chirurgii Innowacyjnej w Wojewódzki Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, Kierownik Zakładu Klinicznych Podstaw Fizjoterapii, Wydziału Nauk o Zdrowiu, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, członek Komisji Edukacji Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Jelita Grubego, absolwent Fellowship in Robotic Colorectal Surgery University of Illinois w Chicago.

Autor i współautor ponad 30 prac naukowych opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych oraz monografii. Wykładowca na polskich i zagranicznych sympozjach i konferencjach naukowych.

Wojciech Witkiewicz

Wojciech Witkiewicz – prof. dr hab. doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Politechniki Wrocławskiej. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej. W latach 1968–2015 nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od 2020 roku konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej dla województwa dolnośląskiego.

Laureat wielu nagród i odznaczeń, m.in. tytułu Ambasadora Wrocławia oraz Orderu Rycerskiego Świętego Sylwestra - Equester Ordinis Sancti Silvestri Papae przyznanego przez Papieża Benedykta XVI. Organizator nowocześnie wyposażonego Szpitala, który od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach szpitali w Polsce. Łącząc sprawnie działalność kliniczną z działalnością naukowo-badawczą, Szpital stał się w ostatnich kilku latach kluczowym zapleczem klinicznym oraz naukowym dla wielu polskich, młodych przedsiębiorstw, wchodzących w świat innowacyjnej medycyny. Wśród nich są firmy z branży bionicznych protez kończyn IV generacji, nanotechnologii medycznych (kierowanych nośników leków) czy zaawansowanej spersonalizowanej i zminiaturyzowanej diagnostyki medycznej.

Inicjator i organizator unikalnego w skali kraju Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, posiadającego status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW), którego działalność przyniosła ponad 100 aplikacji wdrożeniowych i 20 wniosków wynalazczych. Kierownik interdyscyplinarnego projektu badawczo-rozwojowego WROVASC – Zintegrowane Centrum Medycyny Sercowo-Naczyniowej. Główny badacz międzynarodowych wieloośrodkowych badań klinicznych w zakresie chirurgii naczyniowej i onkologicznej, angiologii; kierownik kilkudziesięciu programów badawczych realizowanych ze środków resortowych, MNiSW, NCBiR, NCN, FNP i UE.

Organizator 64. Jubileuszowego Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich w 120-lecie jego powstania, podczas którego po raz pierwszy w Polsce zademonstrowano robota chirurgicznego Da Vinci. W wyniku jego starań zakupiono do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu pierwszy najnowocześniejszy robot chirurgiczny Da Vinci (2010). Samodzielnie wykonał pierwsze w Polsce robotowe operacje usunięcia nerki i pęcherzyka żółciowego oraz kierował interdyscyplinarnymi zespołami, które pierwszy raz w Polsce wykonały operacje robotowe m.in.: usunięcia części jelita grubego, prostaty i macicy z powodu nowotworu, usunięcie śledziony, operacje bariatryczne, operacje usidlenia pnia trzewnego, wszczepienie protezy aortalno-dwuudowej oraz pobranie nerki od żywego dawcy do przeszczepu.

Jest założycielem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej (2010) i jego pierwszym prezesem. Zorganizował Międzynarodowe Kongresy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej w 2012 i 2016 roku we Wrocławiu, podczas których zaproponowano rekomendacje zastosowania robotów w chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej, ginekologii, urologii oraz transplantologii w Polsce; na uwagę zasługują także szkoleniowe transmisje w czasie rzeczywistym z operacji chirurgicznych podczas kursów i warsztatów. Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej od 10 lat czyni starania o wprowadzenie operacji robotowych na listę świadczeń gwarantowanych.

 • Seria

 • Seria Instrumentarium i techniki zabiegów

  Cykl nowoczesnych publikacji przybliżających aktualne standardy i procedury zabiegów z zakresu chirurgii.

  49,56 zł 59,00 zł
  Do koszyka

  Technik usług kosmetycznych

  Technik usług kosmetycznych. Przygotowanie do egzaminu A.61, A.62. Nowa postawa programowa. Ramowe podsumowanie. Zwięzły i zrozumiały opis problemu. Z nim zdasz egzamin!Autorki książki opracowały zagadnienia tak, by pomóc słuchaczom w...
  84,15 zł 99,00 zł
  Do koszyka

  Podstawy chromatografii i technik elektromigracyjnych

  Chromatografia jest jedną z najważniejszych dziedzin nauk chemicznych i najważniejszą metodą analizy związków organicznych. Chromatografy są używane we wszystkich laboratoriach analitycznych na świecie. Jest to dziedzina wiedzy, która jes...
  91,56 zł 109,00 zł
  Do koszyka

  Atlas osteopatycznych technik stawowych t. 1

  Atlas stanowi przewodnik metodologiczny po technikach osteopatycznych. Poświęca dużą uwagę okolicom opisywanym dotychczas w innych książkach w niewielkim stopniu. Dla każdego stawu (bark, łokieć, nadgarstek i ręka, biodr...
  41,65 zł 49,00 zł
  Do koszyka

  O maszynach Tom 1 Wiek XVII a filozofia techniki

  Książka Mateusza Falkowskie O maszynach to praca łącząca w sobie filozoficzny namysł nad techniką z historią techniki. W części historycznej, stanowiącej główną część publikacji, Falkowski zajmuje się XVII-wieczną teorią maszyn. Wiek ten jest o ...
  32,67 zł 49,90 zł
  Do koszyka

  Biorezonans i inne techniki terapeutyczne

  Dzięki tej książce dowiesz się:- czym są biofizkalne metody terapeutyczne, biorezonans, terapia częstotliwościowa, celowana terapia molekularna,- jak skutecznie zwalczać choroby powodowane przez bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty,- ja...
  50,00 zł
  Do koszyka

  Technik antenowych instalacji telewizji cyfrowej DVB

  W książce zostały przedstawione podstawy teoretyczne telewizji cyfrowej DVB, omówiono systemy dystrybucji stosowanych elementów i zespołów oraz zagadnienia ochrony odgromowej, przepięciowej, a także zasady bezpieczeństwa i higieny ...

  Recenzje

  Dodaj recenzję
  Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!
   
  Uwaga: Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
  Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy badawcze. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.