• Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Newsletter
 • Pomoc
 • Kontakt
0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY
Wirtualne Targi Książki

Administrator 11/2013 (ePrasa)

0.00  (0 ocen)
 Sprawdź recenzje
Rozwiń szczegóły
 • Wydanie: 11, 2013

 • Autor: Praca zbiorowa

 • Wydawca: Medium

 • Formaty:
  PDF (Watermark)
  Watermark
  Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Zwiń szczegóły
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Administrator 11/2013

ADMINISTRATOR to miesięcznik adresowany do zarządców nieruchomości budynkowych: m.in. spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, towarzystw budownictwa społecznego oraz firm zarządzających nieruchomościami. W numerze m.in.: ● Fala niekompetencji zaleje rynek, ● Życie, zdrowie, mieszkanie a deregulacja zawodów, ● Zmiany w podatku VAT, ● Bezpieczeństwo w centrum handlowym, ● Standard HQE.

 • Język wydania: polski
 • ISSN: 0867-5953
 • Liczba stron: 60
 • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
  Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po uprzednim opłaceniu (PayU, BLIK) na stronie Twoje konto > Biblioteka.
  Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
  Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
 • Ważne informacje techniczne
 • Minimalne wymagania sprzętowe:
  • procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
  • Pamięć operacyjna: 512MB
  • Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
  • Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
  • Mysz lub inny manipulator + klawiatura
  • Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
 • Minimalne wymagania oprogramowania:
  • System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
  • Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
  • Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
  • Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
 • Informacja o formatach plików:
  • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
  • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
  • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
  • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
 • Rodzaje zabezpieczeń plików:
  • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem.
  • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
  Więcej informacji o publikacjach elektronicznych
SPIS TREŚCI:

OD REDAKTORA: Kulawe prawo – Sabina Augustynowicz ― s.4

WYDARZENIA:
― III Forum dla Zarządców; Jacek Sawicki ― s.6 (Relacja z seminarium zorganizowanego w dniu 22.10.2013 r. w Warszawie przez redakcję miesięcznika ADMINISTRATOR)

Z WIZYTĄ U…:
― Jestem energetycznym szerpą! – rozmowa z prof. dr. hab. Krzysztofem Żmijewskim, Sekretarzem Generalnym Społecznej Rady ds. Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej; Helena Śpiewak ― s.8 (W rozmowie o poglądach profesora na sprawy poszanowania energii i energetyki nie tylko w Polsce)

PRAWO:
― Alternatywne metody głosowania we wspólnocie; Marta Chmielewska ― s.10 (Autorka przedstawia inne niż tradycyjne, często od nich wygodniejsze, sposoby głosowania we wspólnocie oraz środki ostrożności, jakie należy zachować przy ich stosowaniu.)

PRAWO – orzecznictwo sądowe:

― Indywidualne zbieranie głosów i daszki nad balkonami ― s.11 (Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim stwierdził, że daszki mogą stanowić część nieruchomości. W notce o szczegółach tej wykładni.)

― Po drugiej stronie lustra – Mieszczanin ― s.12 (Lustrem dla nieruchomości jest rzetelna analiza jej finansów. W tekście uwagi dotyczące oprogramowania umożliwiającego jej przeprowadzenie.)

― Licytacja mieszkań zgodna z Konstytucją; Irena Scholl ― s.14 (TK uznał art. 16 ust. 1 ustawy o własności lokali, umożliwiający sprzedaż licytacyjną, nie tylko za przydatny, lecz wręcz za konieczny dla ochrony praw pozostałych właścicieli lokali. Argumentacja w tekście.)

― Teraz o licytacji mieszkań spółdzielczych; Irena Scholl ― s.15 (Rozmowa z Jerzym Jankowskim – prezesem Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP – o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. art. 16 ust. 1 ustawy o własności lokali, umożliwiającego sprzedaż licytacyjną) 

― Zwierzęta na osiedlu; Maciej Kamiński ― s.16 (W artykule o prawnych możliwościach działania zarządcy nieruchomości wobec zwierząt domowych, ptactwa oraz dzikich zwierząt żyjących w sąsiedztwie budynków.)

FINANSE:
― Efektywne zarządzanie budżetem nieruchomości; Katarzyna Czajkowska ― s.18 (W artykule ważne uwagi dotyczące podsumowań i planów budżetowych w zarządzaniu nieruchomościami. Wśród tematów m.in.: o czym należy pamiętać, co trzeba brać pod uwagę i co charakteryzuje poszczególne rodzaju budżetów.)

― Zarządzanie współwłasnością a VAT; Stella Brzeszczyńska ― s.20 (Autorka wyczerpująco omawia stan prawny kwestii płatności podatku VAT w sytuacji współwłasności wynajmowanych nieruchomości.)

― Premia kompensacyjna ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów przyznawana przez Bank Gospodarstwa Krajowego ― s.23 (Tekst zawiera podstawowe informacje na temat premii kompensacyjnej)

INTERPRETACJE PODATKOWE:
― Zwrot za zużytą energię elektryczną do węzła cieplnego ― s.24 (Zdaniem Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi, zwrot za zużytą energię elektryczną do węzła cieplnego jest uzyskanym przez nią przychodem związanym z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania lokali. Dlatego jest objęty zwolnieniem, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Szczegóły w notatce.)

― Dochód z tytułu najmu stanowisk postojowych ― s.24 (Zdaniem Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi, dochód z tytułu najmu stanowisk postojowych, z których korzystają wyłącznie mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej, można zakwalifikować do gospodarki zasobem mieszkaniowym, a tym samym – skorzystać ze zwolnienia od podatku pod warunkiem wydatkowania go na cele mieszkalne. Szczegóły w notatce.)

ZARZĄDZANIE:
― Lepiej zapobiegać niż naprawiać; Danuta Gąsiorowska ― s.25 [Ubezpieczenie od różnych zdarzeń (włamanie, powódź, pożar) oraz OC to dziś dla wspólnoty konieczność, by nie musieć samodzielnie ponosić ich kosztów. Autorka informuje co warto wiedzieć przy wyborze ubezpieczyciela i na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy.]

― Gra o rynek – rozmowa z Tadeuszem Kosiorem, prezesem Zespołu Zarządców Nieruchomości; - Sabina Augustynowicz ― s.27 (Uwagi rozmówcy nt. rynku zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi w kontekście 20 lat funkcjonowania ustawy o własności lokali)

ZARZĄDCA PUBLICZNY:
― Nadzór i administracja budowlana; Jarosław Kowszuk ― s.29 (Artykuł traktuje o kompetencjach i podziale organów administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego. Autor nakreśla rolę gminy, a przy tym wymienia zakresy obowiązków instytucji związanych z tym obszarem.)

PSYCHOLOGIA W ZARZĄDZANIU:
― Porozumienie bez przemocy wg M. Rosenberga; Anna Dessoulavy-Śliwińska ― s.31 (Autorka wyjaśnia, na czym polega teoria Porozumienia Bez Przemocy, w jaki sposób ułatwia ona komunikację i zwiększa jej efektywność oraz poprawia samopoczucie interlokutorów.)

EKSPLOATACJA:
― Jesień – czas na elewacje; Jacek Sawicki ― s.33
(W artykule o tym jak należy zabezpieczyć elewację na okres zimowy)

― Klatka schodowa bez pyłu i kurzu ― s.35 (Remont klatek schodowych nie musi oznaczać uporczywego pyłu. Może trwać krócej niż zwykle i dawać efekt na dłużej niż ten poprzedni. A wszystko za rozsądne pieniądze. W publikacji podpowiedzi jak prace takie można przeprowadzić.)

― By i klatka schodowa cieszyła oko; Sebastian Czernik, Sabina Augustynowicz ― s.36 (W publikacji o sposobach prowadzenia prac tynkarskich na klatkach schodowych z użyciem gipsów szpachlowych i gładzi gipsowych)

― 22 lata doświadczenia firmy Minol Sp. z o.o. na rynku polskim; Barbara Chrapek ― s.38 (Rozmowa z Wolfgangiem Steinem, prezesem zarządu Minol Sp. z o.o., należącej do międzynarodowej Grupy Minol ZENNER, jednej z wiodących firm w dziedzinie
nowoczesnej techniki pomiarowej i indywidualnych rozliczeń zużycia mediów.)

― Zdalny odczyt mediów; Agnieszka Antoszewska ― s.40 (Rozliczanie mediów to jedna z najważniejszych kwestii dotyczących korzystania z budynków mieszkalnych. Niniejszy artykuł zawiera przegląd nowoczesnych metod odczytu mediów, który ułatwia wykonanie tej czynności.)

― Przegląd systemów odczytu mediów ― s.42 (Zestawienie wybranych systemów odczytu mediów firm i marek BMeters, Brunata, ista Polska, Mirometr, itron Polska oraz Techem Techniki Pomiarowe)

POCZTA „ADMINISTRATORA”:
― Problemy z funduszem remontowym; Janusz Gdański ― s.50 (Jednym z tematów budzących kontrowersje w ustawie z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali są spory prawne dotyczące np. prawa do zwrotu właścicielom sprzedającym swoje lokale zgromadzonych, a niewykorzystanych środków zgromadzonych w funduszu remontowym)

INFORMATOR:
― Konferencje i szkolenia dla zarządców nieruchomości ― s.52
― Indeks firm ― s.52

Facility Management 11/2013

PASAŻ FM:
― Przeszklenia budynku a współczynniki ― s.3[FM] (Szczegóły zmian z dniem 1.01.2014 r. warunków technicznych dla stolarki otworowej w nowo budowanych lub termomodernizowanych obiektach)

― Dom pod kontrolą ― s.3[FM] (O uniwersalnej aplikacji zapewniającej użytkownikom lepszy dostęp do systemów zarządzania budynkiem oraz obserwację działania instalacji klimatyzacyjnych.)

― Szyfrowanie pamięci ― s.3[FM] (O wprowadzeniu przez jedną z wiodących firm na rynku pamięci szyfrowanych pamięci flash)

Zamek zamkowi nierówny; Marek Mejssner ― s.4[FM] (W artykule przedstawiono charakterystyki najnowocześniejszych rodzajów zamków do drzwi, gwarantujących zwiększony poziom bezpieczeństwa mieszkańców.)

Alarm czujnikami stoi; Marek Mejssner ― s.6[FM] (Czujniki alarmowe to podstawowe narzędzia gwarantujące bezpieczeństwo domu inteligentnego. Tekst opisuje ich rodzaje, podobieństwa i różnice.)

- Ustawa śmieciowa a wygląd osiedla ― s.8[FM] (W publikacji o proponowanych rozwiązaniach altan śmietnikowych wg oferty ich producenta, firmy GMS Nawojowa.)

11,70 zł 13,00 zł
Do koszyka

Wieś i Rolnictwo nr 1/2018

W numerze [Contents] Sylwia Michalska, Ruta Śpiewak: Jubileusz Profesor Marii Halamskiej, s. 7–10; Grzegorz Gorzelak: Maria Halamska – Uczona z klasą, s. 11–14. A r t y k u ł y [Articles] Jerzy Wilkin: Czy istnieje teoria rozwoju obsz...
9,00 zł 10,00 zł
Do koszyka

Krytyka Polityczna nr 35-36. Kino-Fabryka

Pierwszy film w dziejach kina przedstawiał robotników wychodzących z fabryki, a kino ze wszystkich dziedzin sztuki w największym chyba stopniu przypomina przemysł. Sam film ma formę towarową – powielany jest w setkach identycznych kopii i ...
9,00 zł 10,00 zł
Do koszyka

Krytyka Polityczna, nr 37-38. Nowoczesność na peryferiach

Indie były i są dla nas wielką niewiadomą. Pozostały krajem tajemniczej egzotyki, gdzie wszystko jest inaczej i bardziej. Nowy orientalizm jest jednak subtelniejszy, często skrywa się za parawanem wrażliwości społecznej. Kiedy załamujemy teatralnie ręc...
17,55 zł 19,50 zł
Do koszyka

eleWator 30 (4/2019) - Świętość

"eleWator" jest pismem, w którym oprócz najnowszej prozy i poezji uznanych i debiutujących autorów, mieszkających w Polsce oraz za granicą, znaleźć można teksty literackie przetłumaczone na język polski, szkice o literatu...
9,00 zł 10,00 zł
Do koszyka

Miesięcznik Egzorcysta. Czerwiec 2013

Jedyne w swoim rodzaju czasopismo, które podejmuje temat zagrożeń duchowych we współczesnym świecie i przedstawia sposoby obrony przed nimi. Miesięcznik „Egzorcysta” to jedyne w swoim rodzaju czasopismo, które podejmuje...
33,10 zł 36,78 zł
Do koszyka

Prawo pracy w orzecznictwie wrzesień 2013 nr 1 (83)

Czas na urlop zaległy Mimo że wakacje już za nami, część pracowników dopiero teraz szykuje się na urlop. I tu Sąd Najwyższy ma dwie podpowiedzi. Otóż gdy urlop jest wykorzystywany zgodnie z planem urlopowym, nie jest już wcale potrzebny d...

Recenzje

Dodaj recenzję
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!
 
Uwaga: Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celu dostosowaniaserwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy badawcze. W programie służącym do obsługi Internetumożna zmienić ustawienia dotyczące cookies Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza,że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.