0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Nowości i wznowienia

Najchętniej kupowane

Opieka medyczna

Pierwsza pomoc

Pielęgniarstwo - zobacz wszystko


Pielęgniarstwo to dział nauk medycznych zajmujący się teorią i praktyką pielęgnowania osób chorych, pomagania w zapobieganiu chorobom i sprawowania opieki nad osobami objętymi leczeniem. W księgarni medycznej PZWL przygotowaliśmy liczne podręczniki akademickie do pielęgniarstwa zajmujące się zarówno teoretycznymi, prawnymi i etycznymi, jak i praktycznymi aspektami pracy w zawodzie. Proponowane przez nas podręczniki napisane zostały przez ekspertów i dostosowane do programu kształcenia na polskich uczelniach medycznych; liczne z nich omawiają również realia pracy pielęgniarki lub pielęgniarza w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, od szpitali do domów opieki społecznej.

Podstawowymi podręcznikami medycznymi, które okażą się niezbędne podczas studiów pielęgniarskich, są podręczniki anatomii i fizjologii człowieka. Do przygotowania się do egzaminu z anatomii polecamy „Anatomię człowieka” pod redakcją Janiny Sokołowskiej-Pituchową, adresowaną do studentów medycyny krótszą wersję klasycznego podręcznika Bochenka i Reichera. Podstawową monografią wnikliwie opisującą fizjologię człowieka jest zaś „Fizjologia człowieka z elementami fizjologii stosowanej i klinicznej” pod redakcją W.Z. Traczyka i A. Trzebskiego, blisko tysiącstronicowy podręcznik w przystępny i przejrzysty sposób opisujący arkana procesów zachodzących w ludzkim ciele.

W naszej ofercie znalazły się również podręczniki akademickie szczegółowo opisujące różne aspekty pracy pielęgniarek i pielęgniarzy. Znalazły się wśród nich pozycje poświęcone takim tematom, jak diagnozy i interwencje pielęgniarskie, wstrzyknięcia, anestezjologia i intensywna opieka, bandażowanie, pielęgniarstwo internistyczne, procedury pielęgniarskie, pielęgniarstwo onkologiczne, geriatryczne, pediatryczne i kardiologiczne, a także monografie dotyczące opieki nad osobami przewlekle chorymi.

Wszyscy studenci podchodzący do egzaminu pielęgniarskiego docenią dwa podręczniki: „Repetytorium z pielęgniarstwa. Podręcznik dla studiów medycznych” (praca zbiorowa, PZWL) oraz „Egzamin magisterski z pielęgniarstwa. Repetytorium z zakresu wiedzy” (Bożena Czarkowska-Pączek, Edra Urban & Partnerzy). Oba te repetytoria pozwalają doskonale powtórzyć materiał przed egzaminem końcowym, opisując różne dziedziny sztuki pielęgniarskiej: od pielęgniarstwa internistycznego i chirurgicznego do geriatrycznego i pediatrycznego.

Dla wszystkich studentów i studentek pielęgniarstwa, którzy myślą o pracy za granicą, przygotowaliśmy podręczniki do nauki języków obcych, opracowane specjalnie z myślą o słownictwie potrzebnym w tym zawodzie. Są to „Język angielski dla pielęgniarek” oraz „Deutsch fur Krankenpflege und Hebammenkunde”, czyli podręcznik języka niemieckiego dla pielęgniarek oraz położnych.