0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY
Darmowa dostawa »

Sens - psychologia dla ciebie

(ePrasa)
0.00  (0 ocen)
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły
  • Druk: 2021

  • Autor: Opracowanie zbiorowe

  • Wydawca: Zwierciadło

  • Formaty:
    PDF (Watermark)
    Watermark
    Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Zwiń szczegóły
Cena katalogowa: 9,99 zł
Najniższa cena z 30 dni: 9,49 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

8,99 zł
Dostępność:
online po opłaceniu
Dodaj do schowka

Sens - psychologia dla ciebie

„Przyszła jesień a wraz z nią? – w wypadku wielu z nas – czarne myśli. O sobie, o świecie, o przyszłości planety. Coś jest takiego w tej porze roku, że nie tylko skłania do większej refleksji i zagłębiania się w siebie, ale też zwiastuje schyłek lata i rychły schyłek roku. Nic dziwnego, że i nasze myślenie zaczyna być schyłkowe... W listopadowym SENSie chcemy temu właśnie przeciwdziałać. Stąd nasz Temat Numeru poświęcony temu, by dobrze myśleć o swoim ciele” – pisze redaktor naczelna Joanna Olekszyk we wstępniaku do numeru. Za przewodniczkę mamy brytyjską gwiazdę aktorstwa Kate Winslet, które ze śmiechem mówi dziś „Teraz nawet nie patrze? w lustro, nie wysilam się. To najpiękniejsze, co przychodzi wraz z wiekiem. Jestem świadoma siebie i swojego wyglądu, akceptuje? go”. I bez oporów odsłania swoje ciało przed kamerą, jeśli wymaga tego scenariusz. Przyznaje, że robi to ku pokrzepieniu innych kobiet. „Nie mam idealnych piersi, mam cellulit i krągłości. Jeśli taka świadomość wzmocni pewność´ siebie innych kobiet, to wspaniale”.

Więcej pokrzepiających wskazówek w Temacie Numeru: dr Christiane Northrup, autorka książki „Ciało kobiety, mądrość kobiety” proponuje praktyki dialogu z ciałem; psychoterapeutka Katarzyna Miller zachęca do polubienia normalności swojego wyglądu; aktywistka Maja Staśko pomaga określić granice body-shamingu a edukatorka seksualna Joanna Keszka apeluje, by uwolnić się od wstydu, który zamyka kobietom usta.



W drugim stałym bloku SENSu: Temacie Specjalnym proponujemy detoks umysłu – wszyscy go dziś potrzebujemy. „Jak zauważa w jednym z artykułów psychiatra dr Sławomir Murawiec, zmiany klimatyczne, pandemia, a teraz los uchodzców – konfrontuja? nas ze zjawiskami, na którymi nie mamy kontroli. W ogóle kontrola nad czymkolwiek w tym życiu jest ułuda?. Dzisiejsze czasy dobitnie nam o tym przypominaja?. I skłaniaja? do zmiany podejścia” – wyjaśnia dalej redaktor naczelna. Co warto zmienic? Przestać się zamartwiać, uwolnić się od poczucia winy, zadbać o nadwątloną stabilizację psychiczną. I wartościowe relacje ze światem.



Jak tworzyć takie relacje z innymi ludźmi i jak o nie dbać, piszemy w naszym magazynie co miesiąc. Tym razem poprosiliśmy ekspertów o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na następujące pytania:

Czy małżeństwu bez dzieci jest łatwiej czy trudniej? Martyna Harland rozmawia z terapeutą? Jackiem Masłowskim.

Dlaczego myślenie, że jeśli nastolatek mówi o swojej śmierci, to chce coś w ten sposób osiągnąć – jest złudne? Pedagożka Ewa Nowak pyta dr Halszkę Witkowską, suicydolożkę i autorkę prac o prewencji samobójstw.

Jak podnieść się po rozstaniu? – przedstawiamy 12-tygodniowy program psychoterapeutki i psycholog klinicznej Lisy Letessier.



Listopad tradycyjnie skłania do myślenia o przodkach i nieobecnych już bliskich, przyjaciołach, mentorach... O poszerzenie naszej zachodniej perspektywy poprosiliśmy autora książek i praktyka szamanizmu Roberta Rienta. Na otwarciu się na innych (póki nie jest za późno – można by dodać) opiera się również koncepcja nowego minimalizmu, który w skrócie zawiera się w haśle: mniej rzeczy, więcej ludzi. Promują go autorzy książki „Kochaj ludzi, uz˙ywaj rzeczy”: Joshua Fields Millburn i Ryan Nicodemus, znani jako Duet Minimalistów. Miliony odsłon prowadzonej przez nich strony i podcastów na całym świecie wskazują, jak bardzo trafiają do nas ich słowa.

Ponadto w numerze stałe rubryki, m.in.:

Filmoterapia z – o inspiracjach płynących z nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Gdyni filmie Łukasza Grzegorzka „Moje wspaniałe życie” rozmawają filmolożka Grażyna Torbicka i psycholożka Martyna Harland
Mentorki. Naszą przyszłość w cyfrowej rzeczywistości opisuje analityczka trendów Natalia Hatalska
Psychoastrologiczny portret – co oznacza bycie zodiakalnym Skorpionem?
Moc kobiet – o życiu z endometriozą pisze psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz
Informator o warsztatach rozwoju a także filmy i książki rozwojowe oraz wydarzenia, którym warto poświęcić uwagę.



Z życzeniami przyjemnych długich listopadowych wieczorów, spędzanych w dobrym towarzystwie, także swoim, bo przecież od polubienia siebie zaczyna się sympatia wobec świata, w czym jako SENS staramy się stale towarzyszyć naszym Czytelnikom,

Redakcja magazynu SENS

  • Kategorie:
    1. Ebooki i Audiobooki »
    2. Psychologia
  • Język wydania: polski
  • Liczba stron: 124
  • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
    Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po uprzednim opłaceniu (PayU, BLIK) na stronie Twoje konto > Biblioteka.
    Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
    Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
  • Ważne informacje techniczne
  • Minimalne wymagania sprzętowe:
    • procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
    • Pamięć operacyjna: 512MB
    • Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
    • Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
    • Mysz lub inny manipulator + klawiatura
    • Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
  • Minimalne wymagania oprogramowania:
    • System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
    • Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
    • Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
    • Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
  • Informacja o formatach plików:
    • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
    • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
    • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
    • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
  • Rodzaje zabezpieczeń plików:
    • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem.
    • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
    Więcej informacji o publikacjach elektronicznych

SENSOWNY POCZĄTEK
4 Listy do psychologa Odpowiada Ewa Klepacka-Gryz
8 Psychonewsy Inspiracje, rozwojowe wskazówki, ćwiczenia oraz filmy i seriale
18 Postać z SENSem Kate Winslet Silniejsza, pewniejsza siebie i piękniejsza niż kiedykolwiek dotąd
temat numeru JAK DOBRZE MYŚLEĆ O SWOIM CIELE
24 Twoje ciało to cud, szanuj je – wskazówki dr Christiane Northrup
28 Ambasadorka realności– do polubienia swojego ciała zachęca psycholożka Katarzyna Miller
32 Kiedy rozmowa o ciele staje się body-shamingiem? Pytamy aktywistkę Maję Staśko
36 Wstyd to narzędzie do uciszania kobiet – edukatorka seksualności Joanna Keszka przekonuje, że wstydliwość utrudnia stawianie granic
relacje
42 Damsko-męskie Małżeństwo bez dzieci: łatwiej czy trudniej? Pytamy terapeutę Jacka Masłowskiego
46 Wychowanie z SENSem Dlaczego myślenie, że ten, kto mówi o swojej śmierci, nie posunie się do samobójstwa, jest bardzo złudne? Na pytania Ewy Nowak odpowiada suicydolożka dr Halszka Witkowska
50 Nacje mają swoje racje Rosja – z klasykiem w metrze
54 Przetrwalnik po rozstaniu – 12-tygodniowy program terapeutyczny
praca
62 Mentorki Jak widzi naszą przyszłość analityczka trendów Natalia Hatalska
rozwój
66 Kontakt z przodkami w tradycji szamańskiej
70 Moc kobiet – o endometriozie pisze psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz
74 Psychoastrologia Archetyp Skorpiona
78 Zjawisko Nowy minimalizm – wywiad z Joshuą Fieldsem Millburnem
82 Informator o warsztatach rozwoju
rozwój przez sztukę
84 Wywiad Źródło bólu i materia twórcza – czym jest ciało dla tancerza? – pytamy choreografa Jacka Przybyłowicza
88 Recenzje Książki z SENSem
90 Zdarzenia Warto posłuchać i zobaczyć
92 Filmoterapia O filmie „Moje wspaniałe życie” rozmawiają Grażyna Torbicka i Martyna Harland
DETOKS DLA MÓZGu
96 Zjawisko O wskazówki, jak zadbać o swoją stabilizację psychiczną, poprosiliśmy dr. Sławomira Murawca
100 Bez sensu Jak przestać się zamartwiać – wyjaśnia Hanna Samson
104 Szkoła umiejętności Koany – sposób na uwolnienie się od poczucia winy
świadome życie
108 Świadectwo Najszczęśliwszy człowiek na świecie – historia Eddiego Jaku
112 Zmysłowe rytuały Ceremonia kakao
114 Bliżej natury Trendy w zgodzie z przyrodą

Inni Klienci oglądali również

11,70 zł 13,00 zł
Do koszyka

Psychologia Społeczna nr 3-4(5)/2007

ISSN 1896-1800 W numerze [Contents]: Psychospołeczne aspekty Internetu [Psycho-social aspects of International use] J an M. Zając, Krzysztof Krejtz: Internet jako przedmiot i obszar badań psychologii społec...
11,70 zł 13,00 zł
Do koszyka

Psychologia-Etologia-Genetyka nr 27/2013

W numerze [Contents]Maria Jarymowicz, Kamil Imbir, Dorota Jasielska, Tomasz Wolak, Patrycja Naumczyk: Wzbudzanie emocji specyficznych dla automatycznego vs refleksyjnego systemu wartościowania a odpowiedzi hemodynamiczne mózgu (badan...
11,69 zł 12,99 zł
Do koszyka

Sens. Psychologia dla ciebie

Temat Numeru nosi tytuł „Nie ma się czego bać”, a drugi comiesięczny blok tematyczny – „Rozwój przez sztukę”. Ilustrację na okładkę wykonała Adriana Dziewulska.„Nie ma się czego bać” –...
11,70 zł 13,00 zł
Do koszyka

Psychologia-Etologia-Genetyka nr 33/2016

W numerze [Contents]Agata Złotogórska: Geneza religii – perspektywa ewolucyjna w podejściu kognitywnym [Origin of religion – evolutionary perspective in cognitive approach], s. 7–16;Urszula Barańczuk: Stabilno...
18,90 zł 21,00 zł
Do koszyka

Psychologia-Etologia-Genetyka nr 17/2008

Psychologia-Etologia-Genetyka jest serią wydawniczą z pogranicza psychologii i biologii. Adresowana jest do wszystkich osób zainteresowanych następującymi obszarami badawczymi: mechanizmy zachowania, rozwój osobniczy i ewolucyjny zachowan...
22,50 zł 25,00 zł
Do koszyka

Psychologia Społeczna nr 2-3(14)/2010

ISSN 1896-1800 Numer specjalny: Zaawansowane metody statystyczne; redaktor naukowy Tytus Sosnowski Special issue: Advanced statistical methods; issue editor Tytus Sosnowski Spis treści [Contents] ...

Recenzje

Dodaj recenzję
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!