0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY
Kardiologia

Kardiologia i angiologia

Hematologia

W gabinecie lekarza specjalisty i POZ

Kardiologia - zobacz wszystkoKardiologia, angiologia i hematologia - publikacja PZWL Wydawnictwo Lekarskie

PZWL Wydawnictwo Lekarskie oferuje publikacje z zakresu kardiologii, angiologii i hematologii nie tylko dla lekarzy tych specjalizacji. Z poradników zawodowych oraz podręczników mogą skorzystać również interniści, lekarze rodzinni, pielęgniarki czy fizjoterapeuci.

Autorami publikacji są wybitni eksperci, reprezentujący wiodące ośrodki akademickie w Polsce i za granicą.

Pod patronatem Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (SENiT PTK) ukazała się seria dotycząca interpretacji EKG pod redakcją dra Bartosza Szafrana i prof. Małgorzaty Kurpesy.

Specjaliści kardiologii i hematologii mogą czerpać najnowszą wiedzę o innowacyjnych terapiach i badaniach kardiologicznych z serii "W gabinecie lekarza specjalisty". Wydania są zbiorem innowacyjnych metod diagnostycznych oraz postępowania w leczeniu chorób układu krążenia.

Również lekarze POZ, mający do czynienia z pacjentem kardiologicznym, powinni znać i stosować aktualne wytyczne i metody postępowania z chorymi obarczonymi tą chorobą. Dlatego w PZWL ukazała się seria "W gabinecie lekarza POZ", będąca praktycznym zbiorem drogowskazów, rad i wskazówek dla lekarza rodzinnego.

Na wiele pytań dotyczących postępowania na intensywnym oddziale kardiologicznym odpowie książka „Intensywna terapia kardiologiczna”. Publikacja mieści się w kieszeni fartucha oraz może z powodzeniem służyć za przewodnik w szybkim podejmowaniu decyzji diagnostycznych i terapeutycznych, lekarzom dyżurującym na oddziałach intensywnej terapii kardiologicznej. W podręczniku ujęto praktyczną wiedzę na temat metod wentylacji mechanicznej, technik wykonywania podstawowych zabiegów ratujących życie, leczenia za pomocą hipotermii terapeutycznej, a także problemy etyczne związane z leczeniem pacjentów terminalnych.

Po meandrach elektrostymulacji prowadzi nowoczesny przewodnik "Elektrokardiologia". W publikacji zawarte są różne aspekty elektroterapii, od wskazań do implantacji urządzeń wszczepialnych serca. Wskazuje na skuteczność różnych metod elektroterapii, poprzez analizę jej powikłań po zagadnienia dotyczące kontroli stymulatorów i monitorowania odległego pacjentów z wszczepionymi urządzeniami.

Podstawową wiedzę z zakresu kardiologii, podaną w przystępny i prosty sposób nasi czytelnicy znajdą z pewnością w publikacji pt.: "Kardiologia. Kompendium". Książka została przygotowana z myślą o tych, którzy w swojej codziennej praktyce lekarskiej stykają się z problemami kardiologicznymi.