0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Pacjent po zawale serca Tom 1

(Miękka)

Postępowanie interdyscyplinarne

5.00  (2 oceny)
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Cena katalogowa: 139,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 111,20 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

116,76 zł
Stan magazynowy:
Duża liczba
Dostępność:
w magazynie
Dostawa i płatność
Cennik dostaw
- Zamówienia od 299 zł wysyłamy GRATIS!
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
Uwaga! Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie. Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski, jeśli wartość zamówienia przekroczy 500 zł nie oferujemy płatności przy odbiorze.

Przedpłata (Przelewy24)         do 299 zł   od 299 zł
ORLEN Paczka
9,99 zł 0 zł
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka 10,99 zł 0 zł
Pocztex 11,99 zł 0 zł
InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł  0 zł
Kurier DPD
12,49 zł 0 zł
Punkty odbioru DPD
10,99 zł 0 zł
Odbiór w Księgarni PWN
0 zł 0 złPłatność przy odbiorze         do 299 zł   od 299 zł
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka 14,99 zł 0 zł
Pocztex 15,99 zł 0 zł
Kurier DPD
16,49 zł 0 zł
Dodaj do schowka

Pacjent po zawale serca Tom 1

Część 1 monografii poświęconej interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego. Śmiertelność w tej populacji została  w znacznym stopniu zredukowana, jednak ciągle pozostaje na niezadowalającym poziomie i opieka pozawałowa stanowi duże wyzwanie zarówno dla specjalistów, jak i dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Zespół specjalistów ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wspomagany przez ekspertów z innych ośrodków, przygotował kompendium na temat szeroko rozumianej opieki nad chorymi po zawale serca, porządkując zasady postępowania, współpracy specjalistów różnych dziedzin medycyny i indywidualizacji terapii. Omówiono tu szczegółowo zasady klinicznej oceny ryzyka po wypisie, organizację leczenia, farmakoterapię, badania obrazowe po wypisie. Czytelnik znajdzie tu również rozdział poświęcony pacjentom poddanym leczeniu zachowawczemu w ostrej fazie, zapaleniu osierdzia, zaburzeniom rytmu i przewodzenia oraz chorym wymagającym rewaskularyzacji po zawale serc i pacjentom z towarzyszącą wadą zastawkową.

Kompendium jest znakomitym przewodnikiem dla lekarzy kardiologów i chorób wewnętrznych w codziennej praktyce, ale także dla studentów oraz lekarzy innych specjalizacji, mających pod swoją opieką pacjentów po ostrym zespole wieńcowym. Prezentuje ono aktualną wiedzę medyczną  w temacie i omawia najnowsze wytyczne, ale przede wszystkim ma nieocenione walory praktyczne.

Recenzenci:

Prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski

Patronat merytoryczny:

Śląski Uniwersytet Medyczny

Wideo o książce

Choroba niedokrwienna serca, w tym szczególnie zawał, nadal stanowi najczęstszą pojedynczą przyczynę zgonów w Polsce i na świecie. Dlatego ukazanie się na polskim rynku wydawniczym książki poświęconej postępowaniu z pacjentami po zawale jest wydarzeniem ważnym i bardzo potrzebnym. Autorzy książki zredagowanej przez dwóch znakomitych profesorów kardiologii, Mariusza Gąsiora i Zbigniewa Kalarusa, którzy reprezentują Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, ośrodek szczególnie zasłużony w leczeniu ostrego zawału serca w Polsce, świetnie zdają sobie sprawę z najważniejszych przyczyn narastającej śmiertelności pacjentów po zawale. Są to brak odpowiednich programów edukacji skierowanej do pacjentów i ich rodzin; niewystarczające wykorzystanie koordynowanej opieki nad pacjentami po zawale serca (program KOS-Zawał), która powinna objąć wszystkich chorych; brak możliwości szerokiego stosowania rehabilitacji oraz istotnych ograniczeń w przepisywaniu nowoczesnych leków. To opracowanie kompleksowo przestawia wszystkie aspekty opieki nad pacjentami po przebytym zawale serca. Uświadamia czytelnikom, że pacjent po ostrym zespole wieńcowym to nie tylko pacjent z chorobą niedokrwienną serca, który przeżył ciężki kryzys swojego zdrowia, ale także osoba obarczona często wielochorobowością, mająca problemy z podjęciem dotychczasowej pracy, niemogąca odnaleźć się w życiu rodzinnym i, ogólnie rzecz biorąc niewiedząca, co może, a czego nie może robić po przebytym zawale Na wszystkie te palące problemy autorzy książki starają się udzielić racjonalnych i wyczerpujących odpowiedzi, które z pewnością pomogą lekarzom, pielęgniarkom, koordynatorom leczenia i edukatorom w prowadzeniu pacjenta po zawiłych ścieżkach naszego systemu ochrony zdrowia. Książka stanowi także doskonałą pomoc dla lekarzy kardiologów pracujących w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej i lekarzy rodzinnych, omawiając krok po kroku niezbędne metody diagnostyczne, ocenę różnych ryzyk występujących u pacjentów po zawale serca, metody leczenia farmakologicznego i inwazyjnego (np. kolejne etapy rewaskularyzacji, korekcji wad zastawkowych czy zastosowanie elektrycznych urządzeń wszczepialnych) oraz leczenie zwykle licznych chorób współtowarzyszących. Ostatni rozdział poświęcony został przyszłości, m.in. zastosowaniu sztucznej inteligencji w szybkiej i precyzyjnej diagnostyce zawału oraz monitorowaniu na odległość. Tak więc mamy pierwsze na polskim rynku pełne kompendium wiedzy o tym, jak postępować z pacjentami po zawale serca, za co autorkom i autorom należą się wielkie gratulacje i podziękowania.
Prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa
 • Kategorie:
  1. Medycyna »
  2. Kardiologia i angiologia
 • Redakcja: Mariusz Gąsior, Zbigniew Kalarus
 • Język wydania: polski
 • ISBN: 9788301233891
 • EAN: 9788301233891
 • Liczba stron: 326
 • Wymiary: 16.5x23.5cm
 • Waga: 0.53kg
 • Data premiery: 06.03.2024
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Kurier DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • Punkty odbioru DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • ORLEN Paczka - dostawa 1 dzień roboczy
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Pocztex (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.

Mariusz Gąsior

Prof. dr hab. n. med. Mariusz Gąsior, specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog. Pracownik nauki, nauczyciel akademicki, wychowawca młodej kadry lekarskiej, Kierownik III Katedry i Kliniki Kardiologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W pracy zawodowej związany z kardiologią interwencyjną i niewydolnością serca; autor i współautor licznych prac w tym obszarze. Propagator tworzenia i wykorzystywania dużych baz danych, współpracujący ze środowiskiem medycznym, ale i jednostkami organizującymi system leczenia w Polsce. Współtwórca i wykonawca największego w Europie Ogólnopolskiego Rejestru Ostrych Zespołów Wieńcowych PL-ACS oraz programu KOS-zawał. Członek działającej przy Ministrze Zdrowia Krajowej Rady ds. Kardiologii (2021-nadal). Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoją pracę kliniczną, naukową, dydaktyczną i organizacyjną, m.in. przez PTK, Rektora SUM, a także Prezesa Rady Ministrów RP oraz Ministra Zdrowia. W roku 2021 odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi RP.

Zbigniew Kalarus

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kalarus – Kierownik Katedry i Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu; specjalista chorób wewnętrznych, doświadczony kardiolog i elektrofizjolog kliniczny. Od początku swojej pracy związany ze Śląskim Centrum Chorób Serca. Specjalizuje się głównie w zakresie kardiologii inwazyjnej i elektrofizjologii klinicznej.

Nauczyciel akademicki i wychowawca młodych lekarzy. Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kadencji 2013-2015. Członek the Executive Committee for the Atrial Fibrillation General Long-Term Registry oraz EHRA Scientific Document Committee realizowanych przez European Society of Cardiology. Laureat wielu nagród, w tym PTK, Rektora SUM oraz Złotego Krzyża Zasługi RP w 2021 r.

Słowa kluczowe: rezonans magnetyczny pozawałowe uszkodzenie serca zapalenie osierdzia skrzeplina w lewej komorze tomografia tętnic wieńcowych rywaroksaban terapia przeciwzakrzepowa personalizacja terapii kardiologia interwencyjna antykoagulacja SPECT/PET scyntygrafia perfuzyjna mięśnia sercowego blizna pozawałowa pozytonowa tomografia emisyjna badanie CMR powikłania zawału mięśnia sercowego tętniak LV zespół Dresslera PCI CABG wady zastawkowe serca elektroterapia kardiologia nuklearna echokardiografia przezprzełykowa fibrynoliza MINOCA przezskórne interwencje wieńcowe inhibitory konwertazy proproteinowej subtylizyny/keksyny typu 9 białka PCSK9 inklisiran czynniki ryzyka niedomykalność zastawki mitralnej terapia hipolipemizująca hipercholesterolemia rodzinna zakrzepica ezetymib kwas bempediowy zaburzenia rytmu serca rewaskularyzacja ostry zawał mięśnia sercowego KOS-zawał kliniczne skale oceny ryzyka komorowe zaburzenia rytmu serca STEMI NSTEMI zawał serca bez uniesienia odcinka ST nagły zgon sercowy zawał serca z uniesieniem odcinka ST opieka szpitalna opieka koordynowana zdarzenia sercowo-naczyniowe kardiomiopatie pomostowanie aortalno-wieńcowe późne potencjały komorowe opieka ambulatoryjna markery dysfunkcji układu autonomicznego tomografia komputerowa fragmentacja zespołu QRS elektrokardiograficzna próba wysiłkowa tikagrelor klopidogrel inhibitory P2Y12 leczenie hybrydowe wstrząs kardiogenny leczenie przeciwpłytkowe ryzyko zdarzeń krwotocznych system opieki zdrowotnej terapia przeciwpłytkowa kardiologia statyny migotanie przedsionków niewydolność serca biomarkery ostre zespoły wieńcowe częstoskurcz komorowy burza elektryczna przezskórne interwencje wieńcowe CABG rewaskularyzacja zaburzenia rytmu serca zaburzenia przewodzenia przewlekły zespół wieńcowy krążenie pozaustrojowe wady zastawkowe TAVI komorowe zaburzenia rytmu pozawałowy ubytek przegrody międzykomorowej pozawałowe pęknięcie wolnej ściany lewej komory zewnątrzustrojowa oksygenacja błonowa niedomykalność zastawki mitralnej dodatkowe pomosty tętnicze hemodynamika choroba niedokrwienna serca echokardiografia leczenie zachowawcze EKG elektrokardiografia zawał serca angioplastyka wieńcowa choroby układu sercowo-naczyniowego hiperlipidemia choroby sercowo-naczyniowe zaburzenia lipidowe elektroterapia nagłe zatrzymanie krążenia rehabilitacja kardiologiczna szczepienia leczenie przeciwzakrzepowe fibraty

Inni Klienci oglądali również

25,49 zł 39,90 zł
Do koszyka

Pensjonat Samotnych Serc

Wzruszająca powieść o wielkiej miłości dla wielbicieli "Alibi na szczęście" i "Domu nad rozlewiskiem".Tego miejsca nie znajdziesz w Internecie. Nie mówią też o nim w telewizji. Mimo to wszyscy wiedzą, że w pobliżu jedne...
42,85 zł 54,90 zł
Do koszyka

Pakiet piernikowy: Słuchaj głosu serca / Uwierz w miłość, Calineczko

Najbardziej znana autorka świątecznych opowieści, Natalia Sońska, zaprasza do piernikowego zakątka – usiądź wygodnie, zrelaksuj się i weź do ręki książkę, która przeniesie Cię w sam środek śnieżnej scenerii polskich gór....
27,25 zł 39,90 zł
Do koszyka

W sercu wroga Między jeziorami Tom 1

Pierwszy tom nowej, rozdzierającej serce sagi Magdaleny Wali Jest wiosna 1944 roku. W cieniu wojny wśród mazurskich jezior rodzi się uczucie, które może kosztować życie… Amalia Heyn to córka bogatych mazurskich g...
32,37 zł 49,90 zł
Do koszyka

Serce wiedźmy

Czerpiąca z nordyckich legend, ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i lojalności, początkach i zakończeniach. Ta historia rozpoczyna się tam, gdzie inne się kończą: na płonącym stosie. W czasach, gdy bogowie byli jeszcze młodzi...
176,05 zł
Do koszyka

Chwalebna historia chirurgii serca

Chirurgia serca jest jednym z najważniejszych osiągnięć chirurgicznych nauki medycznej w XX wieku. Wielu oddanych, legendarnych kardiochirurgów, takich jak Alexis Carrel, C W Lillehei, John H. Gibbon Jr., V I Kolesov, Rene G Favaloro, Michel E DeBakey,...
49,56 zł 59,00 zł
Do koszyka

Żywienie w chorobach serca

Cały cywilizowany świat już dawno wie. że nadmierne spożycie tłuszczów zwierzęcych....

Recenzje

Dodaj recenzję
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!