0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Książki: Radiologia i diagnostyka obrazowa

Radiologia i diagnostyka obrazowa to niezwykle istotne dziedziny nowoczesnej medycyny, które zajmują się diagnozowaniem chorób z użyciem takich technologii jak promieniowanie rentgenowskie, tomografia magnetyczna czy ultrasonografia. W internetowej księgarni medycznej PZWL przygotowaliśmy szereg podręczników akademickich do radiologii i książek poświęconych diagnostyce obrazowej, które skierowane są zarówno do studentów wybranych kierunków medycznych, jak również specjalistów i praktykujących lekarzy.

"Diagnostyka obrazowa. Podstawy teoretyczne i metodyka badań" (pod red. B. Pruszyńskiego) to klasyczny podręcznik wprowadzający w tę dziedzinę medycyny. Omówiono w nim nie tylko teorię oraz praktyczne aspekty wykonywania badań obrazowych, ale opisano również zastosowanie komputerów w radiologii czy nadzór jakości pracy.

Dla wszystkich poszukujących bardziej szczegółowych informacji z zakresu diagnostyki obrazowej wydawnictwo medyczne PZWL przygotowało specjalną serię podręczników pod tytułem "Diagnostyka obrazowa". Została ona przygotowana z myślą o lekarzach radiologach przygotowujących się do egzaminu specjalistycznego oraz do praktykujących lekarzy różnych specjalności. W serii ukazały się dotychczas następujące tomy "Diagnostyki obrazowej": "Płuca i śródpiersie", "Układ trawienny", "Układ nerwowy ośrodkowy", "Układ moczowo-płciowy, gruczoł piersiowy i gruczoły wewnętrznego wydzielania". Nieocenioną pomocą podczas studiów okażą się również dostępne w naszej ofercie atlasy anatomii radiologicznej.

Oddzielne publikacje poświęcone zostały EKG. Polecamy zwłaszcza dwa tomy z serii "Interpretacja EKG": "Kurs podstawowy" i "Kurs zaawansowany" pod redakcją M. Kurpesy i B. Szafrana, które ukazały się pod patronatem Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Pierwsza część kursu to nowoczesny podręcznik sztuki interpretacji EKG, skierowany do internistów, lekarzy rodzinnych oraz studentów rozpoczynających specjalizację z kardiologii. Druga, blisko cztery razy dłuższa część przeznaczona jest dla specjalistów i funkcjonować może zarówno jako klasyczny podręcznik (dzięki ponad 300 zinterpretowanym wykresom EKG), jak i pomoc w codziennej pracy kardiologów.