• Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Newsletter
 • Pomoc
 • Kontakt
0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Diabetologia wieku rozwojowego

(Książka)
5.00  (1 ocena)
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Cena katalogowa: 189,00 zł (- 15 %)
Najniższa cena z 30 dni: 133,56 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni.

160,65 zł
Cena zawiera podatek VAT.
Stan magazynowy:
Duża ilość
Wysyłka:
24h
Dostawa
Produkt posiadamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 h w dni robocze.
Uwaga! Całkowity czas oczekiwania na zamówienie = czas wysyłki podany na stronie każdego produktu + dostawa przez przewoźnika.
Podane terminy dotyczą dni roboczych (poniedziałek-piątek, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
Cennik dostaw
Cennik dostaw
Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski.
Dla zamówień od 300 zł oferujemy dostawę GRATIS!
Jeśli wartość zamówienia przekroczy 500 zł oferujemy wyłącznie płatność elektroniczną.

Płatność elektroniczna     do 199,99 zł   od 200 zł do 299,99 zł
ORLEN Paczka
8,99 zł 7,99 zł
Poczta Polska - odbiór w punkcie 8,99 zł 7,99 zł
Kurier Poczta Polska 10,99 zł 9,99 zł
InPost Paczkomaty 24/7
11,99 zł 9,99 zł
Kurier 12,99 zł 11,99 złPłatność przy odbiorze     do 199,99 zł   od 200 zł do 299,99 zł
Poczta Polska - odbiór w punkcie 11,99 zł 10,99 zł
Kurier Poczta Polska 13,99 zł 12,99 zł
Kurier 15,99 zł 14,99 zł
Dodaj do schowka

Diabetologia wieku rozwojowego

Powszechność i społeczny charakter cukrzycy powodują, że jest ona uznawana za jedną z najczęstszych chorób przewlekłych u dzieci i młodzieży.

Opieka nad dzieckiem chorym na cukrzycę wymaga ogromnej wytrwałości. Jest to długofalowa ścisła współpraca zespołu diabetologicznego, pacjenta i jego opiekunów, których łączą wspólne doświadczenia, emocje, zwycięstwa i porażki oraz ciągłe wyzwania i dążenie do jak najlepszych efektów terapeutycznych.

W 2015 roku endokrynologię i diabetologię dziecięcą ustanowiono odrębną lekarską jednostką specjalizacyjną. Konsekwencją tego stała się konieczność opracowania nowego podręcznika z zakresu diabetologii wieku rozwojowego. Publikację tę przygotował zespół najznamienitszych doświadczonych polskich ekspertów – diabetologów dziecięcych, pediatrów, psychologów – współtwórców programu specjalizacji.

Książka zawiera najnowsze wiadomości dotyczące etiopatogenezy, objawów klinicznych, diagnostyki oraz postępowania w poszczególnych typach cukrzycy. Omówiono dokładnie zaburzenia tolerancji glukozy, metody ich wykrywania, zasady insulinoterapii, a także działanie osobistych pomp insulinowych i urządzeń do pomiaru glikemii. Ponadto przedstawiono ostre i przewlekłe powikłania cukrzycy oraz choroby z nią współistniejące. Interesującą częścią publikacji jest rozdział dotyczący metod prewencji cukrzycy typu 1, immunoterapii oraz przeszczepów trzustki i wysp trzustkowych. W książce poruszono też tak istotną w przypadku cukrzycy problematykę edukacji zdrowotnej, znaczenie samokontroli, żywienia i wysiłku fizycznego oraz bardzo ważne zagadnienia związane z opieką diabetologiczną nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi w Polsce w poradniach specjalistycznych i placówkach oświatowo-wychowawczych.

Podręcznik skierowany jest głównie do lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z zakresu endokrynologii i diabetologii wieku rozwojowego. Dla pediatrów i lekarzy rodzinnych będzie cennym źródłem wiedzy, która pozwoli na szybkie rozpoznanie zaburzeń gospodarki węglowodanowej, cukrzycy i jej ostrych powikłań, stanowiących często bezpośredni stan zagrożenia życia.Materiały dodatkowe


Patroni:


Patroni

Trafia do rąk czytelników bardzo ważne i potrzebne opracowanie, przygotowane przez najlepszych specjalistów z zakresu opieki nad dziećmi i młodzieżą z cukrzycą. Jest to nie tylko podręcznik ściśle medyczny, ale bardzo trafne i użyteczne przedstawienie wpływu cukrzycy na rozwój i funkcjonowanie młodego człowieka w wielu obszarach jego życia codziennego oraz w sytuacjach szczególnych. Przedstawione dane naukowe oraz zalecenia postępowania lekarskiego przygotowano w oparciu o zasady medycyny opartej na dowodach naukowych oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne. W drugiej dekadzie XXI wieku dzieje się w dziedzinie diabetologii, a szczególnie diabetologii wieku rozwojowego, bardzo wiele, stąd Czytelnik znajdzie tutaj najnowszą wiedzę. Książka ta z pewnością zainteresuje nie tylko lekarzy pediatrów ale również lekarzy internistów i diabetologów zajmujących się cukrzycą dorosłych, którym pozwoli na lepszą opiekę nad młodymi dorosłymi z cukrzycą, którzy korzystają w swoim codziennym życiu z najnowocześniejszych osiągnięć terapeutycznych . Czytelnik znajdzie w tym opracowaniu również rozdziały dotyczące cukrzycy w ciąży oraz opieki nad dzieckiem matki z cukrzycą. To całościowe, nowoczesne i oparte na solidnych podstawach naukowych opracowanie gorąco rekomenduję z przekonaniem, że pomoże ono nam praktykującym lekarzom skuteczniej sprawować opiekę nad pacjentami z cukrzycą zarówno w aspekcie ich zdrowia jak i komfortu życia. Żywię nadzieję, że ta książka przyczyni się do zmiany postrzegania życia z cukrzycą jako ciągłego zmagania się z poważną chorobą ale pozwoli traktować leczenie cukrzycy jako formę zdrowego stylu życia, mimo pewnych obiektywnych utrudnień.
Prof. dr hab. med. Grzegorz Dzida,
"Diabetologia wieku rozwojowego” to książka pod redakcją dwóch znakomitych polskich diabetologów o bardzo dużym doświadczeniu klinicznym i naukowym: Profesor Małgorzaty Myśliwiec oraz Profesor Przemysławy Jarosz-Chobot, które tworząc powyższą publikację do współpracy zaprosiły wybitnych specjalistów z całego kraju . Dzięki wielkiemu zaangażowaniu, obszernej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu autorów powstało wyczerpujące i niezwykle bogate kompendium wiedzy na temat cukrzycy występującej u dzieci i młodzieży. Już od dłuższego czasu na rynku polskim brakowało aktualnej, nowoczesnej pozycji czytelniczej o tej tematyce, „Diabetologia wieku rozwojowego doskonale tą lukę wypełnia i niewątpliwie w 100% spełnia oczekiwania czytelników. Publikacja dzięki kompleksowemu podejściu do tematu stanowi niezastąpione źródło wiedzy zarówno dla studentów medycyny, lekarzy w trakcie specjalizacji jak i samych pacjentów, którym poszczególne rozdziały mogą przybliżyć skomplikowaną chorobę, z którą przyszło im się zmierzyć. Również lekarze specjaliści mogą dzięki tej lekturze nie tylko odświeżyć, ale i poszerzyć swoją wiedzę, zwłaszcza iż książka napisana jest w sposób logiczny, konsekwentny i dobrze przemyślany. Niewiele jest na rynku rodzimych pozycji, które by w tak kompleksowy sposób opisywały całokształt problematyki związanej z diabetologią wieku rozwojowego. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie przejrzysty język publikacji oraz duża ilość aktualnych map, tabel i diagramów, które urozmaicają lekturę i ułatwiają przyswojenie wiedzy. Za szczególnie cenne uważam zawarcie w książce rozdziałów dotyczących najnowszych możliwości diagnostycznych, terapeutycznych, a także praktycznych informacji dotyczących chociażby uprawiania przez pacjentów różnych dziedzin sportu, systemów ciągłego monitorowania glikemii czy informacji ogólnych i podstaw prawnych dotyczących opieki nad dzieckiem z cukrzycą. Pragnę pogratulować autorom pomysłu podjęcia się tak trudnego i potrzebnego tematu. Z całym przekonaniem uważam, iż „ Diabetologia wieku rozwojowego” pod redakcją Prof. Małgorzaty Myśliwiec oraz Prof. Przemysławy Jarosz-Chobot stanie się jedną z najważniejszych publikacji w diabetologii, a dzięki swojemu kompleksowemu podejściu do tematu niejako „biblią” każdego diabetologa zajmującego się cukrzycą dzieci i młodzieży.
prof. dr hab. n. med. Paweł Piatkiewicz ,
 • Kategorie:
  1. Medycyna »
  2. Diabetologia
  1. Literatura do egzaminów medycznych
 • Redakcja: Małgorzata Myśliwiec, Przemysława Jarosz-Chobot
 • Język wydania: polski
 • EAN: 9788320054385
 • Liczba stron: 458
 • Wymiary: 16.5x23.5cm
 • Data premiery: 01.12.2017
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
PZWL_diabetologia_wieku_rozwojowego.pdf (pdf)
84 KB

Małgorzata Myśliwiec

Prof. dr hab. n. med., specjalista pediatrii, endokrynologii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

 • - kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
 • - konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej
 • - członek Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia
 • - członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
 • - członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej
 • - wiceprzewodnicząca zarządu Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
 • - członek Komitetu Rozwoju Człowieka Polskiej Akademii Nauk

Prof. Małgorzata Myśliwiec jest absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskała II stopień specjalizacji z pediatrii (1998), endokrynologii (2001), diabetologii (2009), a w 2015 roku ukończyła specjalizację z endokrynologii i diabetologii dziecięcej z wyróżnieniem. Tytuł profesora otrzymała w 2013 roku. Współtwórca opatentowanej terapii cukrzycy typu 1 komórkami T regulatorowymi u dzieci. Jest głównym koordynatorem części klinicznej projektu „Terapia komórkowa cukrzycy typu 1 w oparciu o namnożone sztucznie limfocyty regulatorowe CD4+CD25+CD 127-. Projekt został doceniony w IV edycji konkursu organizowanego przez Puls Medycyny w 2012 roku na wybitnego innowatora w polskiej ochronie zdrowia i zajął I miejsce spośród 20 zgłoszonych do konkursu projektów (27 czerwiec 2012 rok). Ponadto prof. Małgorzata Myśliwiec otrzymała Nagrodę Zespołową Polskiej Akademii Nauk Wydziału Nauk Medycznych za w/w badania (11.12.2013 rok).

Aktywnie uczestniczy na szczeblu ministerialnym w poprawie organizacji diagnostyki i leczenia chorób diabetologicznych i endokrynologicznych. Miała bezpośredni udział w uzyskaniu refundacji leczenia osobistymi pompami insulinowymi u dzieci i osób dorosłych do 26 roku życia. Ponadto bezpośrednio uczestniczyła w tworzeniu i powołaniu tak długo oczekiwanego nowego stanowiska – Edukator do spraw diabetologii, który w 2011 roku został wpisany do Taryfikatora Kwalifikacyjnego Stanowisk Medycznych. Jest jednym z głównych autorów programu kształcenia edukatorów do spraw diabetologii.

Aktywnie uczestniczy na szczeblu ministerialnym w poprawie organizacji diagnostyki i leczenia chorób diabetologicznych i endokrynologicznych. Miała bezpośredni udział w uzyskaniu refundacji leczenia osobistymi pompami insulinowymi u dzieci i osób dorosłych do 26 roku życia. Ponadto bezpośrednio uczestniczyła w tworzeniu i powołaniu tak długo oczekiwanego nowego stanowiska – Edukator do spraw diabetologii, który w 2011 roku został wpisany do Taryfikatora Kwalifikacyjnego Stanowisk Medycznych. Jest jednym z głównych autorów programu kształcenia edukatorów do spraw diabetologii.

Na co dzień związana z Kliniką Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie pełni funkcję Ordynatora. Za całokształt pracy zawodowej i naukowej została odznaczona Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. W Plebiscycie Kobiet Medycyny 2017 została jedną z pięciu laureatek Kobiet Medycyny 2017.

Przemysława Jarosz-Chobot

Prof. dr hab. n. med., specjalista pediatrii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej

 • - kierownik Katedry Pediatrii, Kliniki Diabetologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
 • - konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii
 • - przewodnicząca zarządu Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
 • - członek Zarządu Głównego PTD
 • - członek zespołu ekspertów i współautor krajowych PTD i międzynarodowych ISPAD zaleceń opieki diabetologicznej
 • - członek Zespołu Zadaniowego PAN ds. oceny epidemiologii cukrzycy w Polsce i jakości statystyki publicznej w tym zakresie
 • - członek Zespołu MNiSW do: Spraw Nagród Ministra dla Nauczycieli Akademickich
 • - członek wielu Towarzystw Naukowych krajowych i międzynarodowych oraz komitetów naukowych wielu czasopism

Prof. Przemysława Jarosz-Chobot jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbyła liczne staże naukowe, kursy w krajowych i zagranicznych prestiżowych ośrodkach diabetologicznych, m.in. Erasmus University of Rotterdam (Holandia), WHO Epidemiological Course Cambridge (Wielka Brytania), Wright University, Dayton (USA). Pracuje w wielu krajowych i międzynarodowych zespołach naukowych (m.in. EUCADET - European Children and Adolescent Diabetes and Endocrine Trials network, Hvidøre Study Group). Była i jest wykonawcą wielu krajowych i międzynarodowych grantów naukowych (m.in. NCBiR STRATEGMED TREGS, EURODIAB, EUBIROD, INTERPRET, INNODIA).

Wykładowca na krajowych i światowych zjazdach naukowych, kursach, warsztatach. Ponadto od ponad 35 lat jest współorganizatorem corocznych krajowych i międzynarodowych obozów/kolonii dla polskich dzieci z cukrzycą, w tym z PAX Christi Kinderhulp w Holandii. Autorka ponad 370 publikacji naukowych oraz licznych popularno-naukowych i edukacyjnych materiałów dla pacjentów chorujących na cukrzycę.

32,93 zł 69,00 zł
Do koszyka

Rywalizacja o prezydenturę w miastach Dolnego Śląska

W książce przedstawiono uwarunkowania, mechanizmy i efekty politycznej rywalizacji o urząd prezydenta w największych miastach na Dolnym Śląsku.Autorzy koncentrują się na zmierzeniu temperatury politycznej konkurencji, zbadaniu relacji pomiędzy ko...
62,90 zł 74,00 zł
Do koszyka

Twórz własne gry w Scratchu!

W książce Twórz własne gry w Scratchu! będziemy pracować z narzędziem Scratch, które w łatwy sposób umożliwia rysowanie interaktywnych postaci poprzez łączenie prostych bloków kodów, co pozwala na budowanie zabawnych, dziwnych gier....
84,55 zł 109,00 zł
Do koszyka

Skarb w słowach zaklęty

Zdarzyło się to w pewnym kraju, którym rządził niezwykle bogaty sarki Abdurrahman. Sława jego bogactwa sięgała daleko poza granice królestwa i można ją porównać tylko z tym, co zostawił w pamięci potomnych legendarny bogacz Karun.<...
29,04 zł 42,70 zł
Do koszyka

O północy w Bieszczadach

To kryminał wielowątkowy z elementami bieszczadzkiej duchowości, obyczajowości i bieszczadzkimi legendami! Zbrodnia - morderstwo młodej dziewczyny - łączy wszystkie wątki, ale w powieści spotykamy także bohaterów, którzy są niezwykl...
26,66 zł 39,90 zł
Do koszyka

W cieniu zła

Nowy elektryzujący thriller Alexa Northa, autora bestellerowego Szeptacza, który znalazł się na krótkiej liście CWA Daggers 2020 „Jeżeli podobał wam się Szeptacz, ta książka was zachwyci”. Alex Michaelides
27,19 zł 32,00 zł
Do koszyka

Regionalny model równowagi ogólnej TERM i przykłady jego zastosowania w Polsce

Regionalne modele równowagi ogólnej (Computable General Equilibrium, CGE) tworzą grupę modeli najczęściej obecnie wykorzystywanych w kształtowaniu efektów polityk makroekonomicznych na różnych poziomach agregacji terytorialn...

Recenzje

Dodaj recenzję
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!
 
Uwaga: Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy badawcze. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.