0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Diabetologia wieku rozwojowego

5.00  (1 ocena)
 Sprawdź recenzje
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
149,00 zł
125,16 zł
Cena zawiera podatek VAT.
Oszczędzasz 23,84 zł
Stan magazynowy:
Duża ilość
Wysyłka:
24h
Dostawa
Produkt posiadamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze.
Uwaga! Całkowity czas oczekiwania na zamówienie = czas wysyłki podany na stronie każdego produktu + dostawa przez przewoźnika.
Podane terminy dotyczą dni roboczych (poniedziałek-piątek, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
Cennik dostaw
Cennik dostaw
Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski.
Dla zamówień od 250 zł oferujemy dostawę GRATIS!
Płatność elektroniczna
Kiosk RUCHu - odbiór osobisty6,75 zł
Poczta Polska - odbiór w punkcie7,75 zł
Kurier Poczta Polska10,75 zł
Paczkomaty InPost 9,75 zł
Kurier12,75 zł
Odbiór w księgarni PWNGRATIS
Płatność za pobraniem
Poczta Polska - odbiór w punkcie10,75 zł
Kurier Poczta Polska13,75 zł
Kurier15,75 zł
Dodaj do schowka

Diabetologia wieku rozwojowego

Powszechność i społeczny charakter cukrzycy powodują, że jest ona uznawana za jedną z najczęstszych chorób przewlekłych u dzieci i młodzieży.

Opieka nad dzieckiem chorym na cukrzycę wymaga ogromnej wytrwałości. Jest to długofalowa ścisła współpraca zespołu diabetologicznego, pacjenta i jego opiekunów, których łączą wspólne doświadczenia, emocje, zwycięstwa i porażki oraz ciągłe wyzwania i dążenie do jak najlepszych efektów terapeutycznych.

W 2015 roku endokrynologię i diabetologię dziecięcą ustanowiono odrębną lekarską jednostką specjalizacyjną. Konsekwencją tego stała się konieczność opracowania nowego podręcznika z zakresu diabetologii wieku rozwojowego. Publikację tę przygotował zespół najznamienitszych doświadczonych polskich ekspertów – diabetologów dziecięcych, pediatrów, psychologów – współtwórców programu specjalizacji.

Książka zawiera najnowsze wiadomości dotyczące etiopatogenezy, objawów klinicznych, diagnostyki oraz postępowania w poszczególnych typach cukrzycy. Omówiono dokładnie zaburzenia tolerancji glukozy, metody ich wykrywania, zasady insulinoterapii, a także działanie osobistych pomp insulinowych i urządzeń do pomiaru glikemii. Ponadto przedstawiono ostre i przewlekłe powikłania cukrzycy oraz choroby z nią współistniejące. Interesującą częścią publikacji jest rozdział dotyczący metod prewencji cukrzycy typu 1, immunoterapii oraz przeszczepów trzustki i wysp trzustkowych. W książce poruszono też tak istotną w przypadku cukrzycy problematykę edukacji zdrowotnej, znaczenie samokontroli, żywienia i wysiłku fizycznego oraz bardzo ważne zagadnienia związane z opieką diabetologiczną nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi w Polsce w poradniach specjalistycznych i placówkach oświatowo-wychowawczych.

Podręcznik skierowany jest głównie do lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z zakresu endokrynologii i diabetologii wieku rozwojowego. Dla pediatrów i lekarzy rodzinnych będzie cennym źródłem wiedzy, która pozwoli na szybkie rozpoznanie zaburzeń gospodarki węglowodanowej, cukrzycy i jej ostrych powikłań, stanowiących często bezpośredni stan zagrożenia życia.Materiały dodatkowe


Patroni:


Patroni

Trafia do rąk czytelników bardzo ważne i potrzebne opracowanie, przygotowane przez najlepszych specjalistów z zakresu opieki nad dziećmi i młodzieżą z cukrzycą. Jest to nie tylko podręcznik ściśle medyczny, ale bardzo trafne i użyteczne przedstawienie wpływu cukrzycy na rozwój i funkcjonowanie młodego człowieka w wielu obszarach jego życia codziennego oraz w sytuacjach szczególnych. Przedstawione dane naukowe oraz zalecenia postępowania lekarskiego przygotowano w oparciu o zasady medycyny opartej na dowodach naukowych oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne. W drugiej dekadzie XXI wieku dzieje się w dziedzinie diabetologii, a szczególnie diabetologii wieku rozwojowego, bardzo wiele, stąd Czytelnik znajdzie tutaj najnowszą wiedzę. Książka ta z pewnością zainteresuje nie tylko lekarzy pediatrów ale również lekarzy internistów i diabetologów zajmujących się cukrzycą dorosłych, którym pozwoli na lepszą opiekę nad młodymi dorosłymi z cukrzycą, którzy korzystają w swoim codziennym życiu z najnowocześniejszych osiągnięć terapeutycznych . Czytelnik znajdzie w tym opracowaniu również rozdziały dotyczące cukrzycy w ciąży oraz opieki nad dzieckiem matki z cukrzycą. To całościowe, nowoczesne i oparte na solidnych podstawach naukowych opracowanie gorąco rekomenduję z przekonaniem, że pomoże ono nam praktykującym lekarzom skuteczniej sprawować opiekę nad pacjentami z cukrzycą zarówno w aspekcie ich zdrowia jak i komfortu życia. Żywię nadzieję, że ta książka przyczyni się do zmiany postrzegania życia z cukrzycą jako ciągłego zmagania się z poważną chorobą ale pozwoli traktować leczenie cukrzycy jako formę zdrowego stylu życia, mimo pewnych obiektywnych utrudnień.
Prof. dr hab. med. Grzegorz Dzida,
"Diabetologia wieku rozwojowego” to książka pod redakcją dwóch znakomitych polskich diabetologów o bardzo dużym doświadczeniu klinicznym i naukowym: Profesor Małgorzaty Myśliwiec oraz Profesor Przemysławy Jarosz-Chobot, które tworząc powyższą publikację do współpracy zaprosiły wybitnych specjalistów z całego kraju . Dzięki wielkiemu zaangażowaniu, obszernej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu autorów powstało wyczerpujące i niezwykle bogate kompendium wiedzy na temat cukrzycy występującej u dzieci i młodzieży. Już od dłuższego czasu na rynku polskim brakowało aktualnej, nowoczesnej pozycji czytelniczej o tej tematyce, „Diabetologia wieku rozwojowego doskonale tą lukę wypełnia i niewątpliwie w 100% spełnia oczekiwania czytelników. Publikacja dzięki kompleksowemu podejściu do tematu stanowi niezastąpione źródło wiedzy zarówno dla studentów medycyny, lekarzy w trakcie specjalizacji jak i samych pacjentów, którym poszczególne rozdziały mogą przybliżyć skomplikowaną chorobę, z którą przyszło im się zmierzyć. Również lekarze specjaliści mogą dzięki tej lekturze nie tylko odświeżyć, ale i poszerzyć swoją wiedzę, zwłaszcza iż książka napisana jest w sposób logiczny, konsekwentny i dobrze przemyślany. Niewiele jest na rynku rodzimych pozycji, które by w tak kompleksowy sposób opisywały całokształt problematyki związanej z diabetologią wieku rozwojowego. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie przejrzysty język publikacji oraz duża ilość aktualnych map, tabel i diagramów, które urozmaicają lekturę i ułatwiają przyswojenie wiedzy. Za szczególnie cenne uważam zawarcie w książce rozdziałów dotyczących najnowszych możliwości diagnostycznych, terapeutycznych, a także praktycznych informacji dotyczących chociażby uprawiania przez pacjentów różnych dziedzin sportu, systemów ciągłego monitorowania glikemii czy informacji ogólnych i podstaw prawnych dotyczących opieki nad dzieckiem z cukrzycą. Pragnę pogratulować autorom pomysłu podjęcia się tak trudnego i potrzebnego tematu. Z całym przekonaniem uważam, iż „ Diabetologia wieku rozwojowego” pod redakcją Prof. Małgorzaty Myśliwiec oraz Prof. Przemysławy Jarosz-Chobot stanie się jedną z najważniejszych publikacji w diabetologii, a dzięki swojemu kompleksowemu podejściu do tematu niejako „biblią” każdego diabetologa zajmującego się cukrzycą dzieci i młodzieży.
prof. dr hab. n. med. Paweł Piatkiewicz ,
 • Kategorie:
  1. Medycyna »
  2. Diabetologia
 • Redakcja: Małgorzata Myśliwiec, Przemysława Jarosz-Chobot
 • Język wydania: polski
 • EAN: 9788320054385
 • Liczba stron: 458
 • Wymiary: 16.5x23.5cm
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Paczka w RUCHu - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór paczki w urzędzie Poczty Polskiej - dostawa 2 dni robocze
  • Dostawa Pocztą Polską - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór paczki w Paczkomacie InPost - dostawa 2 dni robocze
  • Dostawa kurierem - dostawa 1 dzień roboczy
  • Odbiór własny w księgarni PWN - dostawa 3 dni robocze
  Ważne informacje o wysyłce:
  • Nie wysyłamy paczek poza granice Polski.
  • Dostawa do części Paczkomatów InPost oraz opcja odbioru osobistego w księgarniach PWN jest realizowana po uprzednim opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem.
  • Całkowity czas oczekiwania na paczkę = termin wysyłki + dostawa wybranym przewoźnikiem.
  • Podane terminy dotyczą wyłącznie dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
PZWL_diabetologia_wieku_rozwojowego.pdf (pdf)
84 KB

Małgorzata Myśliwiec

Prof. dr hab. n. med., specjalista pediatrii, endokrynologii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

 • - kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
 • - konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej
 • - członek Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia
 • - członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
 • - członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej
 • - wiceprzewodnicząca zarządu Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
 • - członek Komitetu Rozwoju Człowieka Polskiej Akademii Nauk

Prof. Małgorzata Myśliwiec jest absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskała II stopień specjalizacji z pediatrii (1998), endokrynologii (2001), diabetologii (2009), a w 2015 roku ukończyła specjalizację z endokrynologii i diabetologii dziecięcej z wyróżnieniem. Tytuł profesora otrzymała w 2013 roku. Współtwórca opatentowanej terapii cukrzycy typu 1 komórkami T regulatorowymi u dzieci. Jest głównym koordynatorem części klinicznej projektu „Terapia komórkowa cukrzycy typu 1 w oparciu o namnożone sztucznie limfocyty regulatorowe CD4+CD25+CD 127-. Projekt został doceniony w IV edycji konkursu organizowanego przez Puls Medycyny w 2012 roku na wybitnego innowatora w polskiej ochronie zdrowia i zajął I miejsce spośród 20 zgłoszonych do konkursu projektów (27 czerwiec 2012 rok). Ponadto prof. Małgorzata Myśliwiec otrzymała Nagrodę Zespołową Polskiej Akademii Nauk Wydziału Nauk Medycznych za w/w badania (11.12.2013 rok).

Aktywnie uczestniczy na szczeblu ministerialnym w poprawie organizacji diagnostyki i leczenia chorób diabetologicznych i endokrynologicznych. Miała bezpośredni udział w uzyskaniu refundacji leczenia osobistymi pompami insulinowymi u dzieci i osób dorosłych do 26 roku życia. Ponadto bezpośrednio uczestniczyła w tworzeniu i powołaniu tak długo oczekiwanego nowego stanowiska – Edukator do spraw diabetologii, który w 2011 roku został wpisany do Taryfikatora Kwalifikacyjnego Stanowisk Medycznych. Jest jednym z głównych autorów programu kształcenia edukatorów do spraw diabetologii.

Aktywnie uczestniczy na szczeblu ministerialnym w poprawie organizacji diagnostyki i leczenia chorób diabetologicznych i endokrynologicznych. Miała bezpośredni udział w uzyskaniu refundacji leczenia osobistymi pompami insulinowymi u dzieci i osób dorosłych do 26 roku życia. Ponadto bezpośrednio uczestniczyła w tworzeniu i powołaniu tak długo oczekiwanego nowego stanowiska – Edukator do spraw diabetologii, który w 2011 roku został wpisany do Taryfikatora Kwalifikacyjnego Stanowisk Medycznych. Jest jednym z głównych autorów programu kształcenia edukatorów do spraw diabetologii.

Na co dzień związana z Kliniką Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie pełni funkcję Ordynatora. Za całokształt pracy zawodowej i naukowej została odznaczona Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. W Plebiscycie Kobiet Medycyny 2017 została jedną z pięciu laureatek Kobiet Medycyny 2017.

Przemysława Jarosz-Chobot

Prof. dr hab. n. med., specjalista pediatrii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej

 • - kierownik Katedry Pediatrii, Kliniki Diabetologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
 • - konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii
 • - przewodnicząca zarządu Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
 • - członek Zarządu Głównego PTD
 • - członek zespołu ekspertów i współautor krajowych PTD i międzynarodowych ISPAD zaleceń opieki diabetologicznej
 • - członek Zespołu Zadaniowego PAN ds. oceny epidemiologii cukrzycy w Polsce i jakości statystyki publicznej w tym zakresie
 • - członek Zespołu MNiSW do: Spraw Nagród Ministra dla Nauczycieli Akademickich
 • - członek wielu Towarzystw Naukowych krajowych i międzynarodowych oraz komitetów naukowych wielu czasopism

Prof. Przemysława Jarosz-Chobot jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbyła liczne staże naukowe, kursy w krajowych i zagranicznych prestiżowych ośrodkach diabetologicznych, m.in. Erasmus University of Rotterdam (Holandia), WHO Epidemiological Course Cambridge (Wielka Brytania), Wright University, Dayton (USA). Pracuje w wielu krajowych i międzynarodowych zespołach naukowych (m.in. EUCADET - European Children and Adolescent Diabetes and Endocrine Trials network, Hvidøre Study Group). Była i jest wykonawcą wielu krajowych i międzynarodowych grantów naukowych (m.in. NCBiR STRATEGMED TREGS, EURODIAB, EUBIROD, INTERPRET, INNODIA).

Wykładowca na krajowych i światowych zjazdach naukowych, kursach, warsztatach. Ponadto od ponad 35 lat jest współorganizatorem corocznych krajowych i międzynarodowych obozów/kolonii dla polskich dzieci z cukrzycą, w tym z PAX Christi Kinderhulp w Holandii. Autorka ponad 370 publikacji naukowych oraz licznych popularno-naukowych i edukacyjnych materiałów dla pacjentów chorujących na cukrzycę.

Inni Klienci oglądali również

61,23 zł 79,00 zł
Do koszyka

Statystyka i chemometria w chemii analitycznej

„Podręcznik napisany jest bardzo nowocześnie i zawiera wiele bardzo poglądowych przykładów. Jego podstawową zaletą jest racjonalne wyważenie proporcji pomiędzy zagadnieniami teoretycznymi i praktycznym zastosowaniem poszczególnych m...
13,47 zł 19,95 zł
Do koszyka

Lider w kulturze

Ciekawa praca socjologiczna analizująca na podstawie wywiadów, wypowiedzi wielu osób towarzyszących życiu i pracy Krystyny Jandy, recenzji filmowych i teatralnych, rozmów z aktorką, wreszcie obszernej ankiecie, rolę i cechy charakt...
28,47 zł 40,00 zł
Do koszyka

Pedagogika kultury w zarysie

Praca Pedagogika kultury w zarysie pomyślana została jako podręcznik akademicki i ma wszelkie szanse, żeby stać się publikacją zaliczaną do kanonu lektur na wielu kierunkach studiów humanistycznych, a przede wszystkim na kierunkach „pedago...
25,88 zł 36,75 zł
Do koszyka

W stronę republikańskiego liberalizmu

W jakim stopniu republikańskie kategorie pomagają nam radzić sobie z fundamentalnymi problemami dotyczącymi natury i uprawomocnienia demokracji liberalnych u progu XXI wieku? Co znaczą dziś pojęcia cnoty, dobra wspólnego i edukacji obywatelskiej...
29,02 zł 34,00 zł
Do koszyka

Osoba głęboko upośledzona umysłowo w systemie edukacji

Prezentowane materiały mają charakter teoretyczno-badawczy z właściwymi procedurami metodologicznymi oraz interdyscyplinarną podbudową teoretyczną […]. W przedstawionym tu spektrum walorów pracy należy podkreślić praktyczną przydatność za...
25,10 zł 31,90 zł
Do koszyka

Detoks zbożowy w 10 dni

Program błyskawicznego odtruwania organizmu i skutecznego odzyskiwania właściwej wagi i zdrowiaBestseller Dieta bez pszenicy zmienił w świecie Zachodu ton dyskusji na temat zdrowia i odchudzania. Dr William Davis ujawnił w nim prawdę na temat kon...

Recenzje

Dodaj recenzję
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!
 
Uwaga: Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celu dostosowaniaserwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy badawcze. W programie służącym do obsługi Internetumożna zmienić ustawienia dotyczące cookies Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza,że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.