Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.
Kompendium wiedzy z reumatologii uwzględniające choroby, z którymi najczęściej może zetknąć się lekarz w POZ. Książka opisuje badanie narządu ruchu, diagnostykę różnicową, a także problemy związane z leczeniem chorób reumatycznych i efektywne wykorzystanie badania podmiotowego, przedmiotowego i badań dodatkowych. Przygotowana z myślą o lekarzach pracujących w placówkach POZ, lekarzach przygotowujących się do egzaminu z medycyny rodzinnej oraz studentów medycyny. Jest to kolejna część serii w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Dr hab. n. med. Marzena Olesińska, prof. nadzw. NIGRiR – specjalista reumatolog, internista; kierownik Kliniki i Polikliniki Układowych Chorób Tkanki Łącznej Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji (NIGRiR) w Warszawie. Konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie reumatologii; koordynator międzynarodowej grupy roboczej ds. Mieszanej Choroby Tkanki Łącznej (MCTD) Europejskiej Sieci Referencyjnej Chorób Rzadkich (ERN ReCONNET). Wiodącą tematyką działalności klinicznej i naukowej Pani Profesor są układowe choroby tkanki łącznej oraz planowanie rodziny u chorych na zapalne choroby reumatyczne. Autorka licznych artykułów naukowych, podręczników akademickich oraz wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych. Idea stworzenia publikacji na temat znaczenia opieki prekoncepcyjnej oraz specyfiki zagadnień okresu ciąży i połogu u chorych na choroby przewlekle wynikała z potrzeby usystematyzowania dynamicznie narastającej wiedzy oraz stworzenia wspólnej przestrzeni zespołom lekarskim zaangażowanym w tym obszarze.
Seria – w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej – to cykl zwięzłych kompendiów wiedzy przygotowany przez zespoły znakomitych specjalistów z wybranych dziedzin medycyny. Każda z książek zawiera zasady postepowania w najczęściej występujących chorobach, z którymi na co dzień może spotkać się lekarz w placówce POZ.
Przypadki, objawy oraz choroby z danej dziedziny medycyny zostały wyselekcjonowane w taki sposób, by ograniczyć się do podania niezbędnych informacji mających na celu trafne podejrzenie choroby, wstępną weryfikację i przygotowanie strategii postepowania diagnostyczno-leczniczego, a także współpracę ze specjalistą w opiece nad pacjentem z już ustalonym rozpoznaniem. Książki zostały podzielone na części omawiające różne etapy opieki nad chorym.
To niezwykle wartościowe i pomocne publikacje przydatne w codziennej praktyce lekarzy rodzinnych i innych specjalistów pracujących w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.