0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Opieka nad pacjentem z ilościowymi zaburzeniami świadomości

(Miękka)
4.00  (4 oceny)
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Cena katalogowa: 109,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 87,20 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

101,37 zł
Stan magazynowy:
Duża liczba
Dostępność:
w magazynie
Dostawa i płatność
Cennik dostaw
- Zamówienia od 299 zł wysyłamy GRATIS!
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
Uwaga! Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie. Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski, jeśli wartość zamówienia przekroczy 500 zł nie oferujemy płatności przy odbiorze.

Przedpłata (Przelewy24)         do 299 zł   od 299 zł
ORLEN Paczka
9,99 zł 0 zł
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka 10,99 zł 0 zł
Pocztex 11,99 zł 0 zł
InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł  0 zł
Kurier DPD
12,49 zł 0 zł
Punkty odbioru DPD
10,99 zł 0 zł
Odbiór w Księgarni PWN
0 zł 0 złPłatność przy odbiorze         do 299 zł   od 299 zł
Odbiór w Punktach Poczta, Żabka 14,99 zł 0 zł
Pocztex 15,99 zł 0 zł
Kurier DPD
16,49 zł 0 zł
Dodaj do schowka

Opieka nad pacjentem z ilościowymi zaburzeniami świadomości

Rozwój nauk medycznych daje szansę osobom z ilościowymi zaburzeniami świadomości na lepsze funkcjonowanie i pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym.

W książce opisano teoretyczne oraz praktyczne podstawy zasad opieki nad pacjentem z ilościowymi zaburzeniami świadomości, uwzględniono również najważniejsze elementy opieki holistycznej nad osobami w śpiączce i w stanie wegetatywnym. Na podstawie najnowszych doniesień literatury polskiej, światowej oraz własnych doświadczeń omówiono metody wspierające leczenie i rehabilitację medyczną, które mogą być ważne w możliwości powrotu pacjenta do świadomego uczestnictwa w życiu społecznym.

Współautorami książki są lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, logopedzi i terapeuci.

Publikacja adresowana jest do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o złożonym i wieloaspektowym funkcjonowaniu osób z ilościowymi zaburzeniami świadomości.

Kupując tę książkę, wspierasz Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”

Zachęcamy do zapoznania się z filmem:

Książka bardzo ważna, szczególnie dla bliskich osób, które przebywają w śpiączce bądź w stanie pośpiączkowym. Ułatwia wdrożenie się w metody leczenia, neurorehabilitacji, wskazuje na możliwości nawiązania jakiegokolwiek kontaktu. Inspiruje, otwiera, porządkuje, pozwala sprecyzować bardzo ważne pytania i cele. Pokazuje ogrom pracy zespołu ludzi, uczy cierpliwości i pokory w stosunku do całości, jaką stanowią nasze ciało i dusza. Nawiązanie kontaktu to bardzo trudna i żmudna droga, wymagająca gigantycznego zaangażowania, wnikliwości oraz konsekwencji, a także ciągłego myślenia, zadawania pytań i drążenia tematu. Książkę tę trzeba nie tylko przeczytać – należy ją mieć pod ręką, ponieważ będzie się do niej wracać.
Ewa Błaszczyk, Prezes Fundacji „Akogo?”
Leczenie pacjenta z ilościowymi zaburzeniami świadomości jest procesem długim, trudnym i wymagającym wysokospecjalistycznej wiedzy. Należy zwrócić uwagę, że wiele książek medycznych porusza jedynie poszczególne zagadnienia z tej dziedziny i pomimo złożoności problemu brak jest kompleksowej publikacji z zakresu tej problematyki. Dlatego warto polecić tę pozycję lekarzom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, terapeutom oraz rodzicom i opiekunom pacjentów dotkniętych zaburzeniami świadomości.
dr n. med. Marta Jakoniuk, fragment recenzji
 • Kategorie:
  1. Medycyna »
  2. Neurologia
  1. Pielęgniarstwo
 • Redakcja: Elżbieta Dróżdż-Kubicka, Beata Janina Olejnik, Anna Baranowska, Elżbieta Krajewska-Kułak
 • Język wydania: polski
 • EAN: 9788301230487
 • Liczba stron: 374
 • Wymiary: 16.5x23.5cm
 • Data premiery: 21.09.2023
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Kurier DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • Punkty odbioru DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • ORLEN Paczka - dostawa 1 dzień roboczy
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Pocztex (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.

Elżbieta Dróżdż-Kubicka

Dr n. o zdr. Elżbieta Dróżdż-Kubicka – mgr pielęgniarstwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, psychiatrycznego i epidemiologicznego oraz organizacji i zarządzania. Pielęgniarka praktyki oraz wykładowca. Doświadczenie zawodowe: Oddział Neurologii Szpitala Miejskiego w Inowrocławiu, od 1991 r. pracownik IPCZD w Warszawie w Klinice Rehabilitacji, Klinice Neurochirurgii, obecnie w Ośrodku Dziecka w Otwocku. Od 2013 r. pielęgniarka koordynująca w Klinice Budzik dla Dzieci w Warszawie. Przez 2 kadencje prezes PSPP (Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Pediatrycznych), obecnie wice prezes PSPP.

Aktywnie współpracuje z Fundacją „Akogo” Ewy Błaszczyk od chwili powstania fundacji, członek Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych drugą kadencję, członek Rady Programowej Magazynu Pielęgniarki i Położnej. Odznaczona brązowym krzyżem zasługi, srebrną odznaką za zasługi dla Samorządu Pielęgniarek i Położnych, odznaczeniem Zasłużony dla WOIPiP.

Beata Janina Olejnik

Dr n. med. Beata Janina Olejnik – mgr pielęgniarstwa, mgr pedagogiki, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, diabetologicznego i epidemiologicznego, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Wydział Nauk o Zdrowiu, Zakład Medycyny Wieku rozwojowego i Pielęgniarstwa Pediatrycznego. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu państwowego w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego i pediatrycznego.

Aktywnie działa na rzecz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, pełniła funkcje wice przewodniczącej Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Białymstoku, skarbnika w Zarządzie Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Przewodniczącej i wice przewodniczącej Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Wielokrotny udział w pracach komitetu organizacyjnego Kongresów Pielęgniarek i Położnych, licznych konferencji naukowo-szkoleniowych regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, szkoleń i warsztatów umożliwiających podnoszenie kwalifikacji pielęgniarkom i położnym. Obecnie pełni funkcje Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku.

Odznaczona za pracę na rzecz ochrony zdrowia i działalność społeczną.

Autor/współautor 171 publikacji, w tym redaktor i współredaktor monografii oraz 34 doniesień zjazdowych. Promotor i recenzent licznych prac licencjackich i magisterskich.

Anna Baranowska

Dr n. med. Anna Baranowska – mgr pielęgniarstwa,  specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego i epidemiologicznego, nauczyciel akademicki,  Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Wydział Nauk o Zdrowiu,  Zakład Zintegrowanej Opieki Medycznej. Uczestniczyła w pracach Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu państwowego w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego i pediatrycznego.

Elżbieta Krajewska-Kułak

Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Krajewska-Kułak – lekarka, naukowiec, pedagog, społecznik, współtwórczyni oraz wieloletnia Dziekan i Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, kierownik Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB; Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB, przewodnicząca Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB, pomysłodawczyni i organizatorka dorocznych Międzynarodowych Konferencji Naukowo-Szkoleniowych „Życiodajna śmierć – pamięci Elizabeth Kübler-Ross”. Kierownik Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB.

Aktywność zawodową nieustannie łączy z działalnością społeczną i charytatywną, przede wszystkim na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych. Organizatorka wielu akcji dobroczynnych dla potrzebujących w kraju i na świecie – kwest, koncertów, aukcji itp.

Członek komitetów redakcyjnych i naukowych 12 czasopism naukowych. Redaktor naczelna czasopisma ,,Progress in Health Sciences”. Autor/współautor ponad 560 prac, 165 podręczników/monografii, 664 rozdziałów w podręcznikach/monografiach, 517 komunikatów zjazdowych. Odznaczona Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, a także Nagrodami Ministra Zdrowia za 2 podręczniki.

Zainteresowania naukowe obejmują interdyscyplinarne badania naukowe związane z promocją zdrowia i samoopieką w zdrowiu i chorobie, jakością życia pacjentów w różnych stanach chorobowych, narażeniami zawodowymi pracowników ochrony zdrowia, zachowaniami ryzykownymi oraz mikologię lekarską, laboratoryjną i środowiskową, problemy stygmatyzacji, opieki paliatywnej i wielokulturowości w medycynie, tanatoedukację.

Inni Klienci oglądali również

19,37 zł 29,99 zł
Do koszyka

Misia i jej mali pacjenci Spotkanie w górach

Misia po raz kolejny musi pomóc zwierzętom w potrzebie. Tym razem wybiera się na nocleg do przyjaciółki Ewy. Do snu dziewczynkom śpiewa uroczy ptaszek - kos, który ma gniazdo na pobliskim balkonie. Niestety ptak nie jest bezpieczny...
28,36 zł 39,90 zł
Do koszyka

Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym

2240,00 zł (dwa tysiące dwieście czterdzieści złotych, zero groszy). Oto wypłata za ponad 80 interwencji w miesiącu, w tym wyjazdy do czterech ciężkich wypadków samochodowych, pięć reanimacji i cztery osoby własnoręcznie skradzione śmierci. Para...
19,37 zł 29,99 zł
Do koszyka

Misia i jej mali pacjenci Milusi uciekinier

Jeśli kochasz zwierzęta, to koniecznie musisz poznać małą weterynarz Misię, która w Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Przyjaciel dziewczynki prosi ją o pomoc w opiece nad swoim pupilem. Jednak zwierzak ucieka z domu. Kim okaże się pu...
24,78 zł 39,99 zł
Do koszyka

Hashimoto Poradnik pacjenta

WARTO ZROZUMIEĆ CHOROBĘ, ABY ŚWIADOMIE I SKUTECZNIE SIĘ LECZYĆJestem lekarzem z wieloletnim doświadczeniem. Gdy zaczynałam pracę w poradni rodzinnej, nie spodziewałam się, że tak często będę przyjmować pacjentów z chorobą Hashimoto. Wiele ...
259,28 zł
Do koszyka

Propozycja wczesnej opieki, w ośrodku wczesnej opieki

Poniższe badanie (Early Care. Propozycja dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat w Santiago de Chile) jest rezultatem pracy magisterskiej na kierunku Interwencja w Utrudnieniach w Nauce. Celem tej pracy jest podniesienie świadomości na temat koncepcji wczesne...
126,65 zł 149,00 zł
Do koszyka

Ortopedia w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Kolejny tytuł w serii … w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Treść podręcznika została ułożona zgodnie z programem specjalizacji z medycyny rodzinnej. Jest to kompendium wiedzy z traum...

Recenzje

Dodaj recenzję
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!