0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Książki: Chemia

Przygotowaliśmy w tej kategorii podręczniki chemiczne skierowane do studentów farmacji i farmaceutów, pozycje poświęcone chemii ogólnej, analitycznej, organicznej i fizycznej, a także bardziej ogólne pomoce naukowe i dydaktyczne do nauki chemii w szkole wyższej oraz na studiach specjalistycznych.

„Chemia medyczna“ Patricka Grahama jest uważana za najlepszy na świecie podręcznik wprowadzający w tę dziedzinę wiedzy. Autor omawia w nim nie tylko podstawowe teorie i ich farmaceutyczne zastosowania, ale kompleksowo opisuje niezbędną medykom wiedzę chemiczną – od struktury i funkcji ważnych leków do farmakodynamiki czy farmakokinetyki. Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów wydziałów chemicznych, biologicznych i farmaceutycznych.

Nie tylko do studentów farmacji skierowany jest zaś nowoczesny podręcznik „Chemia leków“ pod redakcją Macieja Pawłowskiego. Obejmuje on przegląd aktualnie stosowanych na świecie leków z uwzględnieniem ich podziału farmaceutycznego i terapeutycznego, właściwości chemicznych oraz zastosowania. Uwzględniono w nim także najnowsze osiągnięcia w różnych kategoriach terapeutycznych, zwłaszcza w tych, w których notuje się najbardziej dynamiczny rozwój na przestrzeni ostatnich lat.

Do tej kategorii trafiły jednak podręczniki poświęcone różnym aspektom chemii skierowane nie tylko do lekarzy i farmaceutów. Polecamy także dostępne w promocyjnych cenach pozycje poświęcone innym działom chemii, takie jak „Chemia fizyczna“ (Peter Atkins, Julio de Paula), „Chemia analityczna. Podejście praktyczne“ (E. Hywel Evans, Mike E. Foulkes) czy „Chemia środowiska“ (Jeremi Naumczyk).

Najmłodszym polecamy zaś naszą popularną serię przewodników „Laboratorium w szufladzie“, a zwłaszcza tom „Chemia“ Angeliki Gumkowskiej. Książki z tej serii pozwalają na stworzenie bezpiecznego domowego laboratorium i przeprowadzanie własnych eksperymentów chemicznych. Autorka w swoim przewodniku rozpoczyna od pokazania, jak chemia działa w naszym codziennym życiu w kuchni czy łazience; stopniowo podwyższa poziom trudności, opisując doświadczenia z odczynnikami czy proces wykonywania własnych narzędzi laboratoryjnych i samodzielne przeprowadzanie eksperymentów!