0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Książki: Reumatologia

Reumatologia, to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości, stawów, a także ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej, ich diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem. Reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie skórno-mięśniowe, choroba zwyrodnieniowa stawów, fibromialgia, sarkoidoza, dna moczanowa, to tylko część z szerokiej grupy schorzeń, których diagnozowaniem i leczeniem zajmuje się lekarz reumatolog.

Reumatologia to m.in. znajomość etiologii i patogenezy chorób reumatycznych, immunologii klinicznej, znajomość objawów, farmakoterapii, elementów medycyny ratunkowej. Lekarze tej specjalizacji muszą wykazać się również umiejętnością ustalania wskazań do konkretnych zabiegów medycznych, strategii w leczeniu bólu i znajomości zasad rehabilitacji. To bardzo szeroki zakres wiedzy potrzebny w codziennej praktyce klinicznej zarówno reumatologom, w niektórych przypadkach specjalistom z innych dziedzin, lekarzom przygotowującym się do specjalizacji w dziedzinie reumatologii oraz studentom medycyny. Wszystkie te zagadnienia, na różnym poziomie zaawansowania, można znaleźć w naszej ofercie wydawniczej.

Szczególnie polecamy naszą najnowszą publikację pt.: „Terapia w chorobach reumatycznych” pod redakcją naukową prof. Ireny Zimmermann-Górskiej. Można w niej znaleźć opis najważniejszych zagadnień związanych z chorobami reumatologicznymi u dzieci i dorosłych. Książkę charakteryzuje nowoczesne ujęcie, najnowsze wytyczne, wskazówki postępowania, rzetelna wiedza, ujęcie interdyscyplinarne. W publikacji tej szczegółowo opisano epidemiologię, patofizjologię, objawy kliniczne, badania laboratoryjne i obrazowe oraz rozpoznanie. Książa „Terapia w chorobach reumatycznych” to zwięzłe kompendium przydatne w codziennej pracy zarówno reumatologów, jak i lekarzy medycyny rodzinnej.

„Diagnostyka obrazowa zapalnych chorób reumatycznych” to nasza kolejna propozycja dla reumatologów i lekarzy innych specjalności, którzy stykają się z tymi schorzeniami w swojej praktyce lekarskiej. To kompleksowe i nowoczesne opracowanie przygotowane przez zespół radiologów i klinicystów. Pierwsza część książki zawiera omówienie zmian widocznych na radiogramach w badaniu USG, MR, TK, scyntygrafii oraz PET. W drugiej części scharakteryzowano kilkadziesiąt jednostek chorobowych zaliczanych do dwóch dużych grup chorób reumatycznych, tj. układowych chorób tkanki łącznej i zapaleń kręgosłupa z towarzyszącym zapaleniem stawów obwodowych.

Polecamy również „Reumatologię kliniczną. Tom 1-2” pod redakcją naukową prof. Ireny Zimmermann-Górskiej. Podręcznik jest przeznaczony dla reumatologów, internistów i lekarzy rodzinnych, a także studentów medycyny. Bogaty materiał ilustracyjny stanowi ważne uzupełnienie dydaktyczne przekazanych treści i pomaga w lepszym przyswojeniu materiału.

Brak produktów spełniających wybrane kryteria.