0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Książki: Pulmonologia

Astma oskrzelowa, gruźlica, mukowiscydoza, przewlekła obturacyjna choroba płuc, rak płuca, sarkoidoza, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, to najczęściej występujące choroby układu oddechowego. Wszystkie mieszczą się w jednej dziedzinie medycyny, jaką jest pulmonologia. Pulmonologia zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego.

Specjalista w dziedzinie chorób płuc musi wykazać się m.in. znajomością epidemiologii w schorzeniach układu oddechowego, anatomii, patomorfologii, fizjologii, badań diagnostycznych i interpretacji wyników. Pulmonologia to także wpływ palenia tytoniu na zdrowie, przeszczepy płuc i opieka paliatywna. Dla wszystkich lekarzy pulmonologów, a także specjalistów z innych dziedzin zainteresowanych leczeniem chorób układu oddechowego, jak również dla studentów medycyny mamy bardzo szeroka ofertę wydawniczą.

Polecamy m.in. książkę z serii Diagnostyka Obrazowa, pt.: „Płuca i śródpiersie” pod redakcją naukową Stanisława Leszczyńskiego i Bogdana Pruszyńskiego. To doskonała pomoc w codziennej praktyce lekarskiej pulmonologów. Każda jednostka chorobowa omówiona jest według określonego schematu: dane kliniczne, metody obrazowania z uwzględnieniem skuteczności stosowanych metod i diagnostyki różnicowej, zwrócenie uwagi na najczęściej popełniane błędy. Dodatkowo, każdy temat jest bogato ilustrowany. „Pulmonologia dziecięca” to nasza tegoroczna nowość i jednocześnie pierwsza publikacja na polskim rynku całościowo poruszająca ten zakres tematyczny. Zawarte w książce zagadnienia opisują objawy, zasady diagnozowania i różnicowania najczęściej występujących chorób infekcyjnych i przewlekłych układu oddechowego. Przedstawione zostały również choroby rzadkie z którymi praktykujący specjalista pulmonolog może spotkać się w czasie praktyki zawodowej. Książka przeznaczona jest dla lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalistycznego I i II stopnia.

Polecamy także naszą nowość: „POChP w przypadkach klinicznych” pod redakcją naukową Adama Antczaka. Książka ta jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym opracowaniem, które omawia problemy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc przez doświadczenia zaczerpnięte z codziennej praktyki lekarskiej. Jest to przewodnik dla każdego lekarza, który stawia rozpoznanie czy odpowiada za leczenie pacjenta z POChP we wszystkich stadiach choroby. Pozycja ta z pewnością zainteresuje każdego pulmonologa.

Brak produktów spełniających wybrane kryteria.