0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Książki: Medycyna sportowa

Medycyna sportowa, czyli dziedzina medycyny, która obejmuje całość procesów dokonujących się w organizmie człowieka pod wpływem aktywności fizycznej lub jej braku. Medycyna sportowa ma charakter interdyscyplinarny. Przedmiotem jej zainteresowania są nie tyko zawodowi sportowcy, ale wszystkie aktywne fizycznie osoby. Medycyna sportowa to przede wszystkim kwalifikacja do uprawiania sportu, czyli wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych, okresowe badania sportowców, optymalizacja metod żywienia i treningu, kontrola efektów, walka z dopingiem, leczenie kontuzji i urazów, a także rehabilitacja i odnowa biologiczna.

Medycyna sportowa wykorzystuje osiągnięcia biologii, fizjologii wysiłku fizycznego, teorii treningu sportowego oraz dyscyplin klinicznych, szczególnie chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, pediatrii, kardiologii. Jej zadaniem jest m.in. naukowe uzasadnienie i wprowadzenie metod oceny skuteczności aktywności fizycznej i treningu sportowego. Naszą ofertę wydawnicza kierujemy do wszystkich specjalistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu poszczególnych dziedzin medycyny, konieczną do pracy ze sportowcami oraz z osobami aktywnymi fizycznie. Adresatami naszej oferty są także lekarze, którzy dopiero przygotowują się do specjalizacji w medycynie sportowej, a także sami sportowcy.

„Sportowe kalorie” autorstwa Iwony Bates, to nasza ubiegłoroczna propozycja wydawnicza pozostająca w obszarze zainteresowań medycyny sportowej. Książka wyjaśnia czym dla sportowca są białka, węglowodany, błonnik, witaminy i minerały, dlaczego warto jeść regularnie i co pomaga zregenerować organizm po treningu. Jest praktycznym poradnikiem pokazującym co jest zdrowe lub nie i wyjaśnia dlaczego. Książka napisana została z myślą o młodych sportowcach, którzy na serio traktują treningi, chcą być w idealnej formie i osiągać coraz lepsze wyniki na zawodach.

„Patologia narządu ruchu” to z kolei propozycja dla lekarzy medycyny sportowej i fizjoterapeutów. Jest to publikacja całościowo obejmująca problemy diagnostyki i terapii stanów patologicznych narządów ruchu. Książka składa się z czterech części, poświęconych patologiom różnych układów - układu biernego, czyli kości i stawów, układu czynnego, czyli mięśni, układu sterowania ruchem, czyli układu nerwowego, oraz tkanki łącznej.

Polecamy również „Traumatologię narządu ruchu”. W tej książce autorzy przedstawiają w sposób syntetyczny praktyczne, biologiczne zasady postępowania w zaopatrywaniu poszczególnych obrażeń narządu ruchu, dotyczących tkanek miękkich, stawów i kości. Książka opisuje alternatywne rozwiązania operacyjne, z uwzględnieniem różnic między ośrodkami w zakresie możliwości, jakimi dysponują. Z pewnością będzie przydatną lekturą w bibliotece każdego lekarza medycyny sportowej.

Brak produktów spełniających wybrane kryteria.