
Leczenie cukrzycy w praktyce klinicznej. Tom 1
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejSzczegóły produktu
- Data wydania
- 18 maj 2018
- Oprawa
- miękka ze skrzydełkami
- Numer wydania
- 1
- Redakcja naukowa
- Edward Franek
- Wydawca
- PZWL
Więcej informacji
| EAN | 9788320055375 |
|---|---|
| SKU | 100654528 |
| Liczba stron | 350 |
| Data wydania | 18 maj 2018 |
| Numer wydania | 1 |
| Multiformat | oprawa miękka ze skrzydełkami |
| Wymiary | 16.5x23.5cm |
| Język | polski |
| Oprawa | miękka ze skrzydełkami |
| Wydawca | PZWL |
| Redakcja naukowa | Edward Franek |
| Producent odpowiedzialny | WYDAWNICTWO NAUKOWE PWN SPÓŁKA AKCYJNA UL. GOTTLIEBA DAIMLERA 2 02-460 Warszawa PL dyrektywa@pwn.pl |
Leczenie cukrzycy w praktyce klinicznej. Tom 1
Leczenie cukrzycy ma na celu nie tylko uzyskanie dobrej kontroli glikemii, lecz także zapobieganie rozwojowi przewlekłych powikłań, które pogarszają jakość życia chorych, są powodem inwalidztwa i przedwczesnych zgonów. Zarówno cele terapeutyczne, jak i samo leczenie cukrzycy typu 2 powinno być zindywidualizowane. Musi uwzględniać wiek pacjenta, czas trwania cukrzycy, obecność powikłań i chorób towarzyszących, ryzyko wystąpienia hipoglikemii oraz motywację chorego i wsparcie ze strony jego otoczenia. Chorzy na cukrzycę często znajdują się w sytuacjach, które wymagają interwencji lekarzy innych specjalności, których postępowanie powinno uwzględniać ten specyficzny stan pacjenta.
W pierwszym tomie poruszono problemy związane z leczeniem pacjentów chorych na cukrzycę przez ginekologów, pediatrów, endokrynologów, kardiologów, nefrologów, lekarzy rodzinnych, psychiatrów. Omówiono też w ciekawy sposób zasady postępowania z cukrzycą u pacjentów wyznających różne religie oraz wskazówki dla lekarzy, jak pomóc pacjentom zaplanować podróż, uwzględniając zmianę czasu i stref klimatycznych. Książka pokazuje leczenie cukrzycy w sposób nowoczesny, bezpieczny i skuteczny, uwzględniając pewne odrębności, które występują u pacjentów, powikłania i choroby towarzyszące. Publikacja polecana specjalistom różnych dziedzin medycyny mających kontakt w codziennej praktyce z pacjentami chorymi na cukrzycę.
Odkryj inne ciekawe książki wydawnictwa PZWL, które mogą Cię zainteresować po lekturze 'Leczenie cukrzycy w praktyce klinicznej. Tom 1'
Wydawnictwo PZWL oferuje bogactwo literatury naukowej z zakresu medycyny. Oto kilka propozycji, które mogą poszerzyć Twoją wiedzę:
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
Książka przedstawia zarys hematologii niezbędny dla lekarzy POZ. Omawia interpretację i diagnostykę odchyleń od normy w badaniach fizykalnych i laboratoryjnych, a także podstawowe informacje o najczęstszych chorobach hematologicznych. Szczególnie cenna dla lekarzy rodzinnych jest prezentacja problemów pacjentów objętych już opieką hematologiczną oraz zasad postępowania diagnostyczno-leczniczego.
Publikacja nawiązuje do polskiego standardu opieki okołoporodowej. Omawia nowe techniki porodowe, np. poród "w wodzie" czy w pozycji wertykalnej, a także alternatywne miejsca porodu, np. w domu. Poświęcono wiele miejsca nauce w szkole rodzenia i psychoprofilaktyce. Bogaty materiał ilustracyjny zawiera ćwiczenia przygotowujące do porodu i poprawiające kondycję po urodzeniu dziecka.
Książka opisuje przypadki trudnych diagnoz psychiatrycznych, takie jak choroba Alzheimera czy otępienie czołowo-skroniowe. Stanowi źródło praktycznej wiedzy z zakresu diagnozowania i różnicowania zaburzeń psychicznych. Każda diagnoza opisana jest według schematu: pierwotna niewłaściwa diagnoza, proces diagnostyczny, ostateczne rozpoznanie i właściwe postępowanie lecznicze. Autorzy to specjaliści z bogatym doświadczeniem klinicznym.
Publikacja dostarcza informacji o dietach w kontekście schorzeń przewodu pokarmowego, wskazując na znaczenie nawyków żywieniowych w terapii. Omówiono m.in. chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, stany po resekcji żołądka, zespoły upośledzonego trawienia, stany zapalne przewodu pokarmowego oraz nowotwory i ich wpływ na dietę. Zawiera także przepisy na zdrowe potrawy.
Monografia stanowi uzupełnienie wiedzy na temat powikłań zabiegów chirurgii onkologicznej, które obniżają jakość życia pacjentów. Autorzy prezentują przegląd piśmiennictwa oraz własne doświadczenie kliniczne w zakresie profilaktyki, epidemiologii, diagnostyki, objawów i terapii powikłań. Podzielono je na powikłania onkologiczne i chirurgiczne. Publikacja jest cennym źródłem wiedzy dla chirurgów onkologów i lekarzy pracujących z pacjentami onkologicznymi.
Leczenie cukrzycy w praktyce klinicznej. Tom 1
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.