• Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Newsletter
 • Pomoc
 • Kontakt
0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Hematologia dla diagnostów laboratoryjnych

(Miękka)
0.00  (0 ocen)
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Cena katalogowa: 139,00 zł (- 17 %)
Najniższa cena z 30 dni: 115,37 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

115,37 zł
Cena zawiera podatek VAT.
Stan magazynowy:
Duża ilość
Wysyłka:
24h
Dostawa
Produkt posiadamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 h w dni robocze.
Uwaga! Całkowity czas oczekiwania na zamówienie = czas wysyłki podany na stronie każdego produktu + dostawa przez przewoźnika.
Podane terminy dotyczą dni roboczych (poniedziałek-piątek, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
Cennik dostaw
Cennik dostaw
Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski.
Dla zamówień od 300 zł oferujemy dostawę GRATIS!
Jeśli wartość zamówienia przekroczy 500 zł oferujemy wyłącznie płatność elektroniczną.

Płatność elektroniczna     do 199,99 zł   od 200 zł do 299,99 zł
ORLEN Paczka
9,99 zł 7,99 zł
Poczta Polska - odbiór w punkcie 10,99 zł 7,99 zł
Kurier Poczta Polska 11,99 zł 9,99 zł
InPost Paczkomaty 24/7
12,99 zł 10,99 zł
Kurier 12,99 zł 11,99 złPłatność przy odbiorze     do 199,99 zł   od 200 zł do 299,99 zł
Poczta Polska - odbiór w punkcie 14,99 zł 11,99 zł
Kurier Poczta Polska 15,99 zł 13,99 zł
Kurier 16,99 zł 15,99 zł
Dodaj do schowka
Zamów kurierem do 17ej, dostawa następnego dnia »

Hematologia dla diagnostów laboratoryjnych

Diagnostyka laboratoryjna dla diagnostów laboratoryjnych jest pierwszą książką na polskim rynku wydawniczym przedstawiającą panel badań laboratoryjnych niezbędnych do rozpoznania chorób układu krwiotwórczego z uwzględnieniem podstawowych wiadomości klinicznych, w tym ich etiopatogenezy i symptomatologii.

Autorami poszczególnych rozdziałów są znani i cenieni specjaliści - hematolodzy i diagności laboratoryjni z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

W VI częściach publikacji uwzględniono: wprowadzenie do omawianych zagadnień, główne metody diagnostyczne stosowane w hematologii laboratoryjnej, nienowotworowe i nowotworowe choroby krwi, zaburzenia hemostazy oraz najnowocześniejsze metody stosowane zarówno w przeszczepianiu krwiotwórczych komórek macierzystych, jak i w terapii komórkowej, w tym CAR-T.

Dla diagnostów cenne będzie zwrócenie uwagi na ryzyko wystąpienia błędów i pułapek laboratoryjnych oraz na sytuacje, w których istnieje konieczność pilnego kontaktu z lekarzem zlecającym badanie. Wiedza zawarta w publikacji powinna pomóc lekarzom we właściwej interpretacji badań laboratoryjnych, co powinno przyczynić się do lepszego zrozumienia konieczności ścisłej współpracy między lekarzem a diagnostą laboratoryjnym w celu usprawnienia procesu diagnostycznego.

Liczne tabele i ryciny porządkują aktualną nomenklaturę oraz najnowsze klasyfikacje chorób krwi.

Diagnostyka laboratoryjna dla diagnostów laboratoryjnych adresowana jest przede wszystkim do diagnostów laboratoryjnych oraz studentów analityki medycznej oddziału medycyny laboratoryjnej, a także do osób przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z laboratoryjnej hematologii medycznej. Będzie również przydatna dla lekarzy i studentów medycyny, przybliżając im zasady prawidłowej interpretacji badań laboratoryjnych, a także techniki wykonywania badań.

„Hematologia dla diagnostów laboratoryjnych jest publikacją, w której grono znakomitych ekspertów z zakresu hematologii laboratoryjnej, jak również specjalistów hematologów, przybliża czytelnikom podstawy rozpoznawania i przebiegu klinicznego zarówno nienowotworowych, jak i nowotworowych chorób krwi. […] Jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym pozycją dostarczającą kompleksowej wiedzy na temat zasad wykonywania badań laboratoryjnych mających zastosowanie w hematologii oraz prawidłowej interpretacji wyników z jednoczesnym podkreśleniem ich znaczenia w rozpoznawaniu i przebiegu klinicznym chorób krwi, układu chłonnego i zaburzeń hemostazy. […] Choć książka jest adresowana przede wszystkim do diagnostów laboratoryjnych, osób specjalizujących się w laboratoryjnej diagnostyce hematologicznej oraz studentów analityki medycznej, może być również przydatna dla lekarzy, […] podkreślając ewentualne pułapki diagnostyczne i tym samym przyczyniając się do lepszego zrozumienia konieczności ścisłej i partnerskiej współpracy między lekarzem a diagnostą. […] Jest to niezwykle cenna pozycja wydawnicza, która na pewno okaże się pomocna w codziennej pracy diagnostów laboratoryjnych, jest równocześnie nowoczesnym i kompleksowym podręcznikiem dla osób przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z laboratoryjnej hematologii medycznej, a także stanowi wartościową lekturę dla wszystkich pracowników systemu ochrony zdrowia, którzy chcą poszerzyć i uaktualnić swoją wiedzę w zakresie nowoczesnej diagnostyki hematologicznej.”
prof. dr hab. med. Ewa Lech- Marańda, Krajowy konsultant w dziedzinie hematologii
 • Kategorie:
  1. Medycyna »
  2. Hematologia
  1. Medycyna »
  2. Diagnostyka »
  3. Diagnostyka laboratoryjna
 • Język wydania: polski
 • EAN: 9788301228033
 • Liczba stron: 426
 • Wymiary: 16.5x23.5cm
 • Data premiery: 15.03.2023
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.

Anna Korycka-Wołowiec

Prof. dr hab. n. med. Anna Korycka-Wołowiec – jest diagnostą laboratoryjnym, nauczycielem akademickim, zatrudnionym na stanowisku profesora w Klinice Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Głównym nurtem jej zainteresowań naukowych są molekularne mechanizmy działania leków stosowanych w chorobach onkohematologicznych, natomiast jej działalność dydaktyczna obejmuje nauczanie laboratoryjnej diagnostyki hematologicznej i praktycznej nauki zawodu dla studentów Oddziału Analityki Medycznej. Odbyła dwukrotnie staż naukowy w Centralnym Laboratorium Hematologicznym Katolickiego Uniwersytetu w Nijmegen w Holandii. Przez dwie kadencje pełniła funkcję prodziekana Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2011–2019 była sekretarzem generalnym Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. Przez wiele lat była sekretarzem naukowym redakcji kwartalnika Acta Haematologica Polonica.

Krzysztof Lewandowski

Dr hab. n. med. Krzysztof Lewandowski – specjalista chorób wewnętrznych, hematologii i laboratoryjnej hematologii medycznej. Ukończył Wydział Lekarski Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Początkowo zatrudniony był w Klinice Hematologii i Transplantologii tej uczelni, zajmując się hematologią kliniczną oraz laboratoryjną. W latach 2007–2018 pracował w Zakładzie Terapii Monitorowanej i Farmakogenetyki Wydziału Farmaceutycznego GUMed, gdzie wdrożył autorski program nauczania hematologii laboratoryjnej dla diagnostów laboratoryjnych. Od 2018 roku jest zatrudniony w Zakładzie Medycyny Laboratoryjnej Wydziału Lekarskiego GUMed, gdzie realizuje swoje zainteresowania naukowe związane z hematologią laboratoryjną, w szczególności diagnostyką cytologiczną i cytometryczną. W latach 2013–2019 kierował Uniwersyteckim Centrum Medycyny Laboratoryjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, a od 2019 roku kieruje Laboratorium Hematologii UCK. Jest członkiem międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych, a także Faculty of Morphology przy European LeukemiaNet. Współtwórca i autor polskiej wersji międzynarodowego programu edukacyjnego z zakresu hematologii laboratoryjnej e-HEMATimage, a także twórca i opiekun naukowy ogólnopolskiego programu zewnętrznej kontroli jakości z zakresu oceny cytologicznej krwi obwodowej i szpiku EQAhem.

Dariusz Wołowiec

Prof. dr hab. n. med. Dariusz Wołowiec – jest lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych, hematologii i transplantologii klinicznej, zatrudnionym na stanowisku profesora w Katedrze i Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W latach 1985–1987 i 1992–1995 odbył staż naukowy w Laboratorium Cytologii Analitycznej Uniwersytetu Lyon I we Francji, gdzie uzyskał stopień doktora. Odbył również studia w dziedzinie statystyki medycznej i epidemiologii na Uniwersytecie Paris XI. Był konsultantem krajowym w dziedzinie hematologii, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie i przewodniczącym Rady Społecznej Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu. Obecnie współpracuje z Uniwersytetem Lille, gdzie od 2000 roku corocznie wygłasza wykłady z hematologii dla studentów Wydziału Stomatologii.

39,60 zł 44,00 zł
Do koszyka

Przypadki w hematologii laboratoryjnej

W książce przedstawiono opisy 80 przypadków chorób układu krwiotwórczego oraz innych chorób, np. zakaźnych. Wydawnictwo to obrazuje zastosowanie wyników badań cytomorfologicznych krwi i szpiku kostnego do diagnozy kli...
110,67 zł 119,00 zł
Do koszyka

Diagnostyka laboratoryjna

Diagnostyka laboratoryjna. Poradnik kliniczny to kompendium skierowane do lekarzy praktyków, w tym lekarzy medycyny rodzinnej, a także diagnostów laboratoryjnych wszystkich specjalności. Książka ta jest również doskonałym uzupełnie...
142,75 zł 149,00 zł
Do koszyka

Hematologia dla lekarzy POZ

Książka zawiera: - opis wstępnej diagnostyki narządów zaangażowanych w produkcję i funkcjonowanie komórek krwi - opis diagnostyki nieprawidłowej liczby elementów morfotycznych krwi - szczegółowe omów...
77,43 zł 89,00 zł
Do koszyka

Nowa Hematologia. Zagadnienia wybrane

Nowa Hematologia. Zagadnienia wybrane to kolejne wydanie hematologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Dariusza Wołowca. Publikacja jest kontynuacją i rozszerzeniem temat...
24,65 zł 29,40 zł
Do koszyka

Ćwiczenia laboratoryjne z chemii nieorganicznej

Ćwiczenia laboratoryjne z chemii nieorganicznej są przeznaczone dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I roku chemii technicznej, odbywających kurs chemii nieorganicznej na Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach. Podręcznik...
25,85 zł 26,50 zł
Do koszyka

To jest chemia 1 Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi Zakres podstawowy

Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi „To jest chemia” część 1. pomagają systematycznie utrwalać wiadomości wprowadzane na zajęciach oraz kształcić umiejętności z lekcji na lekcję. Ułatwiają skuteczne opanowanie wiedzy...

Recenzje

Dodaj recenzję
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!
 
Uwaga: Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy badawcze. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.