0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY

Książki: Poradniki medyczne

Wśród poradników medycznych w naszej księgarni internetowej znalazły się nie tylko publikacje przeznaczone dla specjalistów, ale także szeroka oferta poradników skierowanych do osób chcących lepiej zadbać o swoje zdrowie na co dzień, zbilansować dietę lub poznać proste sposoby na poprawienie swojej kondycji fizycznej.

Szczególną popularnością wśród naszych czytelników cieszą się przede wszystkim pisane przez lekarzy specjalistów poradniki poświęcone dietetyce. Dwa doskonałe podręczniki, które w bardzo szczegółowy sposób opisują nie tylko podstawy żywienia człowieka, ale omawiają także stojące za nimi zasady teoretyczne, to „Dietetyka. Żywienie zdrowego i chorego człowieka“ (Ciborowska, Rudnicka) oraz „Dietoterapia“ (Włodarek, Lange, Kozłowska, Głąbska), która w bardziej sprecyzowany sposób przedstawia tajniki żywienia w trakcie przechodzenia najróżniejszych chorób.

Do szerszego grona czytelników skierowane są takie pozycje jak bestsellerowy poradnik „Wege. Dieta roślinna w praktyce“ Iwony Kibil oraz „Nowoczesna dietetyczna książka kucharska“ Zofii Wieczorek-Chełmińskiej. Autorki proponują w nich sprawdzone i skonsultowane z ekspertami diety, podają praktyczne porady żywieniowe i przede wszystkim biorą pod uwagę składniki łatwo dostępne w polskich sklepach.

Nie tylko profesjonalnym dietetykom polecamy także naszą nową serię – „Zioła w medycynie“. W kolejnych tomach omówiono zarówno teoretyczne podstawy, jak i praktyczne zastosowanie najróżniejszych ziół w leczeniu objawów chorobowych, fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu oraz chorób przewlekłych. Do tej pory w serii ukazały się tomy poświęcone chorobom skóry, włosów i paznokci, układu ruchu, układu krążenia, układu pokarmowego oraz oddechowego.

Z kolei wszystkim przyszłym lekarzom polecamy napisany z werwą „Przewodnik kujona. Jak dostać się na medycynę, skończyć ją i poradzić sobie jako młody lekarz“ Piotra Lipca. Autor opisuje w niej ścieżkę naukową, która prowadzi do zdania egzaminu lekarskiego – od wyboru dobrego liceum do „szkoły przetrwania“, czyli studiów medycznych. Nie skąpi praktycznych porad oraz wskazówek dotyczących również pierwszych lat pracy w zawodzie lekarza.